Ostania szansa na złożenie deklaracji
05 kwi 2013
Ostania szansa na złożenie deklaracji

Około 85 procent właścicieli gospodarstw w Gminie Dębno dopełniło obowiązku i złożyło deklarację w sprawie wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Ci, którzy nie uczynili tego do tej pory, powinni to zrobić niezwłocznie. W przeciwnym razie to urząd naliczy im wysokość opłaty.
Zgodnie z przyjętym harmonogramem termin składania deklaracji upłynął 15 marca. Spóźnialscy mają jednak jeszcze ostatnią szansę na dopełnienie obowiązku. Im prędzej to załatwią, tym większe będzie prawdopodobieństwo, że urząd nie naliczy im opłaty samodzielnie.
Przypomnijmy, że obowiązek ten wynika z nowych przepisów uchwalonych przez Sejm, które gminy w całym kraju muszą wprowadzić w życie w wyznaczonym terminie.
Nowe uregulowania dotyczące utrzymaniu czystości i porządku w gminie, przyjęte przez Sejm wymagają zmian na poziomie przepisów obowiązujących w gminach. Zgodnie z przyjętym harmonogramem w życie mają one wejść najpóźniej 1 lipca tego roku. Na ich mocy, pobór opłat oraz odbiór śmieci został przerzucony na gminę. Obowiązkiem właściciela nieruchomości zamieszkałej (lub osoby władającej nieruchomością) jest złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w której należy podać liczbę osób zamieszkujących daną nieruchomość oraz kwotę miesięcznej opłaty.
Należność należy wpłacić na konto Urzędu Gminy Dębno nr 51 9453 0009 0030 0300 0026 0002  w terminie do 10 dnia następnego miesiąca (z dołu) lub za większą liczbę miesięcy z góry. Opłatę należy wpłacać bez wezwania, co oznacza, że urząd nie wystawia decyzji ani nie doręcza faktury określającej wysokość zobowiązania. Pierwsza opłata za miesiąc lipiec 2013 powinna wpłynąć na konto Urzędu Gminy Dębno do 10 sierpnia 2013 r.
Deklaracja do pobrania znajduje się tutaj.