Ortograficzna rywalizacja w Sufczynie
05 czer 2013

Dominika Kabat i Anna Gurgul zwyciężyły w odbywającym się  w Zespole Szkół w Sufczynie XIV  Gminnym Konkursie Ortograficznym. W rywalizacji, która swoim patronatem objął starosta brzeski Andrzeja Potępa, wzięli udział gimnazjaliści ze szkół w Łysej Górze, Woli Dębińskiej i Sufczynie.

Przygotowany przez Lucynę Potępę konkurs oceniany był w dwóch kategoriach wiekowych i składał się z dwóch części. W pierwszej obydwie grupy pisały dyktando. Pierwszoklasiści  podziwiali  zakochanego hipopotama Franciszka, który na tle zachodzącego słońca  wychwala zalety swojej wybranki – żaby Józefiny i obiecywał, że będzie ją woził na swoim grzbiecie, łapał dla niej chrząszcze i muszki, gotował najlepsze potrawy i śpiewał kołysanki do snu.
Uczniowie klas II i III poznali pasję podróżniczą Grzegorza, który postanowił rozszerzać własne horyzonty umysłowe i chciał wyjechać do Papui, Kenii i zobaczyć Wybrzeże Kości Słoniowej, Półwysep Somalijski, pustynię Gobi i rejony trynidadzko – tobagijskie.
W drugim etapie rozwiązywano test, w którym należało się wykazać znajomością zasad ortograficznych. Uczniowie uzupełniali teksty z lukami, rozwiązywali krzyżówki.
Nagrody dla wszystkich uczestników ufundowało przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi, a deser dla uczestników przygotowali rodzice.

wyniki
W kategorii klas I:
I miejsce – Dominika Kabat – Zespół Szkół w Sufczynie – opiekun Lucyna Potępa
II miejsce – Beata Nisiewicz – Zespół Szkół w Woli Dębińskiej – opiekun Małgorzata Sacha
III miejsce – Nowak Weronika – Zespół Szkół w Sufczynie – opiekun Lucyna Potępa
W kategorii klas II i III
I miejsce – Anna Gurgul – Zespól Szkół w Woli Dębińskiej – opiekun Małgorzata Sacha
II miejsce – Szczepan Kabał – Zespół Szkół w Sufczynie – opiekun Lucyna Potępa
III miejsce – Paulina Wójcik – Zespół Szkól Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze – opiekun Renata Gałek