Orlik Dębno piąty w Małopolsce
11 kwi 2014
Orlik Dębno piąty w Małopolsce

Dziewczęta reprezentujące szkółkę piłkarską UKS ORLIK Dębno zajęły piąte miejsce w finale wojewódzkim turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” U-10. W czternastoletniej historii turnieju drużyna z Gminy Dębno po raz pierwszy uczestniczyła w finałach wojewódzkich. Pomysłodawcą oraz inicjatorem Turnieju jest PZPN. Drużyna, która wygrywa turniej zdobywa tytuł Mistrza Polski.
Swoją przygodę w turnieju Orlik Dębno rozpoczął od eliminacji powiatowych, w których pokonał SP nr 2 w Brzesku 1:0, co dało awans do turnieju wojewódzkiego. W finałach wojewódzkich 7 kwietnia spotkało się 18 najlepszych drużyn z finałów powiatowych z całego województwa małopolskiego.
W grupie zespół z Dębna pokonał UKS Andrusy Lipnik 5:1 i SP Łękawica  5:0. W ostatnim meczu grupowym z Laskowiankami Laskowa  w karnych nasze reprezentantki wygrały 3:2 i nie przegrywając żadnego meczu zajęły I miejsce w grupie, uzyskując awans do ćwierćfinału.
W ćwierćfinale Orlik Dębno uległ 0:3 zespołowi SP Budzów i odpadł z rywalizacji o miejsca I-IV. W półfinale B zwycięstwo nad SP 162 w Krakowie 2:0 pozwoliło wwystąpić w finale pocieszenia (mecz o V miejsce) zakończonym wygraną z Laskowiankami Laskowa 3:1 po serii rzutów karnych.
Reprezentacja UKS ORLIK DĘBNO występowała w składzie: Natalia Ogar, Anita Sztando, Weronika Najberek, Weronika Dadej, Magdalena Migas, Weronika Niewola, Izabela Rojek, Monika Ptaszek, trener Mikołaj Gurgul.

Orlik Dębno piąty w Małopolsce Orlik Dębno piąty w Małopolsce Orlik Dębno piąty w Małopolsce Orlik Dębno piąty w Małopolsce