Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
10 mar 2023
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 28 marca 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej.

Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Zgłoszenia należy dokonać do 21 marca 2023 r. na formularzu zgłoszeniowym - razem z podpisaną przez rodzica zgodą na przetwarzanie danych osobowych dziecka.

W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej uczestniczą dzieci i młodzież w trzech grupach:

• uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV,
  • uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII,
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Do konkursu można zgłaszać maksymalnie po 2 uczestników ze szkoły lub jednostki OSP z danej kategorii wiekowej.

Zwycięzcy etapu gminnego zakwalifikują się do rywalizacji powiatowej.

Szczegółowe informacje na temat Turnieju można uzyskać pod numerem telefonu: 603-856-373.

Do pobrania: