Obchody Święta Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej w Gminie Dębno
19 sie 2022
Obchody Święta Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej w Gminie Dębno

Święto Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 15 sierpnia 1920 r. zostało uczczone w Gminie Dębno.

Symboliczny hołd walczącym zbrojnie o wolną i niepodległą Polskę złożyli pod pomnikiem upamiętniającym tragiczną śmierć załogi samolotu Liberator: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Dębno Piotra Matury, Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury Łukasza Przybyło, Sołtys wsi Łysa Góra Bożeny Sachy oraz reprezentantów Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej "KRAKUS" w osobach Anety Kani i Pawła Sachy.

Wójt Gminy Dębno złożył także kwiaty pod pomnikiem Niepodległości w Woli Dębińskiej.

To bardzo ważne by oddać hołd i wyrazić szacunek obrońcom naszej Ojczyzny. Uroczystości Święta Wojska Polskiego to czas głębokiej refleksji nad naszą wolnością - mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.