Nowy sprzęt komputerowy dla bibliotek publicznych Gminy Dębno.
22 lis 2023
Nowy sprzęt komputerowy dla bibliotek publicznych Gminy Dębno.

W ostatnim czasie do wszystkich bibliotek publicznych gminy Dębno (Gminnej Biblioteki w Porąbce Uszewskiej i filii w Dębnie, Maszkienicach, Łysej Górze i Sufczynie) trafił nowoczesny sprzęt komputerowy. Nowe laptopy, komputery stacjonarne, drukarki, rzutniki, tablet, czytniki kodów kreskowych, oprogramowanie w znacznym stopniu usprawni pracę bibliotek, zwiększy zakres działań bibliotecznych służących czytelnikom. Na zakup tego sprzętu Dębińskie Centrum Kultury pozyskało dotację w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek" ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Całość zadania wyniosła 38 000, 00 z czego wspomniana dotacja była wysokości 29 500, 00 zł a resztę 8500 zł stanowił wkład własny Dębińskiego Centrum Kultury pochodzący z budżetu Gminy Dębno.

W symbolicznym przekazaniu nowego sprzętu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej wzięli udział Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce Uszewskiej Agnieszka Witek. "Cieszę się, że nasze gminne biblioteki publiczne systematycznie podnoszą jakość swoich usług, wykorzystują nowe technologie w pracy bibliotecznej służącej naszym czytelnikom z wszystkich grup wiekowych. Przyczynia się to w znacznej mierze do zwiększenia oferty kulturalnej i edukacyjnej naszych bibliotek - podkreślił Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Nowy sprzęt już służy, nie tylko w bieżącej działalności bibliotek, ale także miedzy innymi w ramach realizacji projektu "Kulinarne podróże po literaturze".

Nowy sprzęt komputerowy dla bibliotek publicznych Gminy Dębno. Nowy sprzęt komputerowy dla bibliotek publicznych Gminy Dębno. Nowy sprzęt komputerowy dla bibliotek publicznych Gminy Dębno. Nowy sprzęt komputerowy dla bibliotek publicznych Gminy Dębno.