Nowy przetarg, wyższa cena
23 maj 2014
Nowy przetarg, wyższa cena

O 100 tys. zł więcej niż do tej pory zapłaci Gmina Dębno za odbiór odpadów komunalnych. Taki jest efekt przetargu na tego rodzaju usługi, który ogłoszono w związku z upływem terminu obowiązywania dotychczasowej umowy.
Na przetarg złożono dwie oferty. Jedną przygotowała firma z Tarnowa, drugą złożyły wspólnie dwie firmy: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowie i Brzeskie Zakłady Komunalne. Druga propozycja opiewająca na ponad 742 tys. zł za rok była od pierwszej ledwie o około 15 tys. zł niższa i to ona – jako najkorzystniejsza propozycja – została wybrana.
Zaproponowana kwota  jest wyższa od dotychczas obowiązującej o mniej więcej 100 tys. zł. Nie oznacza to jednak konieczności podwyżki opłat. Jak podkreśla Dominik Zych z Urzędu Gminy w Dębnie mieszkańcy regulują opłaty w sposób zdyscyplinowany i o ile nic się pod tym względem nie zmieni, to korekta opłat nie będzie konieczna.
Bez zmian pozostają także zasady odbioru odpadów.