Nowoczesna ekopracownia w Porąbce Uszewskiej
29 czer 2023
Nowoczesna ekopracownia w Porąbce Uszewskiej

Publiczna Szkoła Podstawowa w Porąbce Uszewskiej otrzymała dofinansowanie w ramach ogólnopolskiego programu "Ekopracownia - zielone serce szkoły" z przeznaczeniem na rozwój infrastruktury edukacyjnej. Pozyskane fundusze pozwolą na utworzenie ekopracowni, która będzie przestrzenią dla uczniów do nauki i rozwijania zainteresowań w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz podejmowania różnych inicjatyw w trosce o naszą Planetę. Sala wyposażona zostanie w wysokiej jakości sprzęt multimedialny, pomoce dydaktyczne, nowe meble, energooszczędne oświetlenie. Na ścianach pojawią się kolory ziemi oraz fototapeta z motywem roślinnym. Ponadto planowane jest założenie akwarium dla ryb.

Na zdjęciach wizualizacja nowej sali.

Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach realizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej i ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia.

Prace wykonawcze w szkole w Porąbce Uszewskiej rozpoczną się jeszcze w okresie wakacji. Przyznana dotacja, włącznie z wkładem własnym Gminy Dębno, opiewa na kwotę 57 250,00 zł.

Nauczyciele już zaplanowali proekologiczne akcje z udziałem uczniów, rodziców i mieszkańców wsi, których celem jest troska o klimat oraz środowisko. Realizację wyznaczonych celów zaczną po powrocie z wakacji. Podobne inicjatywy były już realizowane w szkole w Porąbce Uszewskiej, co można zobaczyć na filmie.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=QWU1em8CBLY

Nowoczesna ekopracownia w Porąbce Uszewskiej Nowoczesna ekopracownia w Porąbce Uszewskiej Nowoczesna ekopracownia w Porąbce Uszewskiej