02 kwi 2024
Nieodpłatne usługi pomocy prawnej, porad obywatelskich oraz mediacji

Szukasz pomocy lub wsparcia prawnego w trudnej sprawie? Nie stać Cię na skorzystanie z usług kancelarii prawnej i nie masz się do kogo zwrócić o pomoc? Zapraszamy do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Brzeskiego.

Znajdziesz tam profesjonalną i darmową pomoc radców prawnych, adwokatów, mediatorów oraz osób zajmujących się poradnictwem obywatelskim.

Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi, trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi - przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Wśród darmowych materiałów edukacyjnych wyprodukowanych w I kwartale 2024 r. można znaleźć m.in.:

• E-PLAKAT ORAZ E-ULOTKĘ o punktach NPP i NPO E-INFORMATOR PRAWNY pn. "Wypadek komunikacyjny a odszkodowanie"
  • E-PORADNIK EDUKACYJNY pn. "Mediacje w sprawach rozwodowych"
  • E-SCHEMAT EDUKACYJNY pn. "Zmiana imienia i nazwiska"
  • KWARTALNIK MŁODZIEŻOWY pn. "Odpowiedzialność na drodze"
  • ARTYKUŁY PRAWNE m.in. z zakresu praw pacjenta, pomocy ofiarom przestępstw, świadkom i ich najbliższym
  • SONDA ULICZNA z zakresu prawa drogowego

Więcej informacji: https://www.sc.org.pl/co-robimy/nieodplatna-pomoc-prawna/nasze-punkty-pomocy/powiat-brzeski-malopolska-2024/ << kliknij w link i przejdź do strony