Nauczyciele na scenie ZDJĘCIA
31 mar 2014
Nauczyciele na scenie ZDJĘCIA

Trzy spektakle, kilka konkursów, warsztaty teatralne i prezentacje multimedialne – w ten sposób Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze obchodził Dzień Teatru. Na scenie zaprezentowało się kilka pokoleń: przedszkolaki, uczniowie szkoły średniej, a także… nauczyciele.

Pomysłodawczynie projektu -Bernadetta Wojtasińska i Małgorzata Sumara – święto potraktowały poważnie i kompleksowo. Na długo przed 27 marca  ogłoszono trzy konkursy tematycznie związane z teatrem. Uczniowie ZSTiO mogli rywalizować w konkursie na najpiękniejsza maskę teatralną oraz w konkursie informatycznym „Historia teatru”. W obu na I miejsce zasłużyła uczennica III klasy gimnazjum Magdalena Bąba. Pozostali mogli się zmagać w konkursie plastycznym „Teatr wyobraźni”. Werdyktem jury pracującego pod przewodnictwem dr Stanisława Bracha, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i absolwenta ZSTiO w gronie laureatów znaleźli się:
I miejsce Monika Maćko PG w Sufczynie,
II miejsce Małgorzata Czyżycka PG w Iwkowej,
III miejsce Weronika Batko PG w Sufczynie,
wyróżnienia: Sylwia Malinowska z PG w Sufczynie, Karina Węgrzyn z Porąbki Uszewskiej, Gabriela Czyżycka i Aleksandra Bodek z PG w Iwkowej
Kulminacyjnym momentem były wydarzenia scenicznie. „Poskromienie złośnicy” W. Szekspira przygotowali uczniowie ZSTiO, spektakl Na straganie pod kierunkiem Bożeny Sachy zaprezentowały przedszkolaki z łysogórskiego przedszkola, a sztukę „Idziemy do zoo” pokazali nauczyciele i pracownicy ZSTiO.
Zainteresowani mogli skorzystać z warsztatów teatralnych prowadzonych przez Katarzynę Gurgul, w trakcie których można się było dowiedzieć czegoś więcej o aktorstwie. Wiedzą o teatrze można było wykazać się w trakcie  drużynowego konkurs „Z Teatrem na Ty”, przygotowanego przez Mirosławę Sacha. Spośród 7 trzyosobowych drużyn najlepsza okazała się repreznetacja gimnazjum z Porąbki Uszewskiej. Za nią uplasowało się gimnazjum z Sufczyna, a trzecie miejsce zajęło gimnazjum nr 2 z Brzeska.
Nie zabrakło multimedialnej prezentacji o teatrze i okazji do wspólnej rozmowy o teatralnych pasjach. W roli zaproszonych gości w obchodach „Dnia Teatru” udział wzięli m.in.: Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, przewodniczący Komisji Oświaty i jednocześnie dyrektor Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej Tomasz Gurgul, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury  w Jastwii Włodzimierz Gurgul, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łysej Górze Artur Potępa.

Nauczyciele na scenie ZDJĘCIA Nauczyciele na scenie ZDJĘCIA Nauczyciele na scenie ZDJĘCIA Nauczyciele na scenie ZDJĘCIA