Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności ogólne

Narodowe Czytanie w Gminie Dębno 2023
11 wrz 2023
Narodowe Czytanie w Gminie Dębno 2023

W sobotę, 9 września o 17:00, w progach dębińskiego zamku, odbyła się ogólnopolska akcja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą było "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

Do wspólnego czytania włączyli się między innymi: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Anna Mikosz, Radny Gminy Dębno Grzegorz Gurgul, dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych, urzędnicy i mieszkańcy naszej gminy. W tym roku, uroczyste czytanie uświetniła obecność Zespołu Regionalnego Porąbcoki z Porąbki Uszewskiej z akompaniamentem Bartłomieja Sachy.

Na wstępie głos zabrała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce Uszewskiej Agnieszka Witek, która odczytała list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który wraz z małżonką sprawuje patronat nad tą ogólnopolską akcją. Po wprowadzeniu wystąpił włodarz gminy, który życzył wszystkim przyjemnej lektury i mile spędzonego czasu. Następnie rozpoczęło się wspólne czytanie fragmentów powieści przez przybyłych gości.

Dodajmy, że Narodowe Czytanie 2023 to wydarzenie, które od lat odbywa się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, który na zakończenie wręczył wszystkim uczestnikom egzemplarze czytanej lektury.

Dziękujemy za obecność i zapraszamy już w następnym roku na Narodowe Czytanie 2024, podczas którego czytać będziemy "Kordiana" Juliusza Słowackiego.

how_to_vote
Wybory Samorządowe 2024
download
Załatw sprawę
auto_delete
Odpady komunalne PSZOK
departure_board
transport publiczny
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
group
Rada Gminy Dębno
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
loop
Odnawialne źródła energii
local_grocery_store
Przetargi - platforma zakupowa
light_mode
Program Czyste Powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
health_and_safety
Tarcza Antykryzysowa
volunteer_activism
Pomoc Ukrainie