Modernizacja drogi gminnej
06 gru 2022
Modernizacja drogi gminnej

5 grudnia uroczyście została otwarta droga gminna 250275K ,,Hektary I’’ tzw. droga na Holimed.

Na wydarzenie osobiście przybył Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, który razem z Wójtem Gminy Dębno Wiesławem Kozłowskim oficjalnie oddali drogę do użytku. Jak podkreślał Wojewoda, Urząd Wojewódzki konsekwentnie dąży do poprawy bezpieczeństwa, jakości i komfortu podróży po drogach lokalnych Małopolski. Dzięki ogromnemu wsparciu, które tylko w Małopolsce z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przekroczyły miliard złotych takie inwestycje, jak w gminie Dębno, mają szansę na realizację.

Umowa pomiędzy Wojewodą a samorządem została podpisana 25 marca 2022 roku.

Zakres zadania obejmował wykonanie jezdni, pobocza, ścieżki rowerowej, budowę i przebudowę sieci teletechnicznej, elektrycznej, oraz budowę kanalizacji deszczowej i kanału technologicznego. Całkowita wartość zadania to 2 525 774,02 zł z czego 1 684 648,00 zł stanowiło dofinansowanie.

Wojewoda udał się także na most w Woli Dębińskiej, który obecnie jest w trakcie budowy, a w przyszłości usprawni komunikację pomiędzy dwoma częściami miejscowości.

-Serdecznie dziękuję Panu Wojewodzie Łukaszowi Kmicie za życzliwą współpracę oraz wspieranie inicjatyw w naszej gminie- mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.