Mistrzowie ortografii ZDJĘCIA
17 kwi 2014
Mistrzowie ortografii ZDJĘCIA

O miano MISTRZA ORTOGRAFII Gminy Dębno w kategorii klas IV – VI rywalizowano w tym roku już po raz dziewiętnasty. W Zespole Szkolno - Przedszkolnym  w Maszkienicach o prestiżowy tytuł walczyli uczniowie z ośmiu szkól z terenu Gminy Dębno, a spośród nich najlepiej z konkursowymi zadaniami poradził się Michał Gurgul z ZSPO w Dębnie przygotowujący się pod kierunkiem Małgorzaty Kosiby.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie, którzy wygrywali w eliminacjach szkolnych Dębnie, Woli Dębińskiej, Sufczynie, Biadolinach Szlacheckich, Porąbce Uszewskiej, Łoniowej, Niedźwiedzy i Maszkienicach. W finale w Maszkienicach musieli zmierzyć się z trudnym dyktandem i z testem ortograficznym, który przygotowała dla nich polonistka Joanna Janik odpowiedzialna za przygotowanie rywalizacji.
Najwięcej powodów do zadowolenia miał ostatecznie zwycięzca konkursu Michał Gurgul a wśród laureatów znalazły się także: Karolina Hajduk (II miejsce) i Kamila Roczniak (III miejsce) z ZS w Woli Dębińskiej (opiekun: Zuzanna Jarek). Przyznano także wyróżnienie, które otrzymała Julia Gurgul z ZS w Porąbce Uszewskiej (opiekun: Jolanta Polak). Nagrody w postaci słowników oraz pamiątkowych dyplomów wręczył Włodzimierz Gurgul - Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury.

Mistrzowie ortografii ZDJĘCIA Mistrzowie ortografii ZDJĘCIA Mistrzowie ortografii ZDJĘCIA Mistrzowie ortografii ZDJĘCIA