Miasteczko rowerowe i parking MAMY PIENIĄDZE
31 sie 2013
Miasteczko rowerowe i parking MAMY PIENIĄDZE

Dwa wnioski z Gminy Dębno o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” zostały zaakceptowane przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Oznacza to, że gmina może otrzymać na realizację proponowanych przedsięwzięć blisko 590 tys. zł.
W sumie do realizacji przyjęto137 wniosków z całego województwa małopolskiego opiewających na ponad 34 mln zł. Wśród wniosków pozytywnie rozpatrzonych znalazły się dwa z Gminy Dębno.

Dofinansowanie w wysokości ponad 110 tys. zł uzyskał projekt „Budowa więzi społecznych oraz wspieranie aktywności fizycznej poprzez budowę miasteczka rowerowego oraz placu zabaw w centrum wsi Dębno”, którego koszt całkowity to 250 tys. zł. W jego ramach planuje się budowę alejek rowerowych o nawierzchni asfaltowej oraz ścieżek stanowiących dojście do placu zabaw o nawierzchni z kostki betonowej. Wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe, ogrodzenie, także plac zabaw. Plac zostanie wyposażony ponadto w ławki, stoły, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci. W razie potrzeby będzie tez można wypożyczyć zestaw z przeszkodami do jazdy sprawnościowej rowerem. Miasteczko ma być gotowe do października przyszłego roku.
Ten sam termin realizacji obowiązuje w przypadku „Aranżacji przestrzeni publicznej oraz budowy parkingu w miejscowości Wola Dębińska, celem przekazania jej na potrzeby użytku społeczności lokalnej” czyli drugiego projektu złożonego przez gminę Dębno, który uzyskał dofinansowanie. W tym przypadku przewidywany koszt inwestycji to ok. 800 tys. zł, a wysokość dofinansowania wynosi ponad 480 tys. zł. Inwestycja obejmuje zagospodarowania terenu przez budynkiem Urzędu Gminy. Projekt zakłada remont i rozbudowę parkingu, urządzenie terenu zielonego jako parku, wydzielenie chodników i ścieżek dla pieszych.

w obu przypadkach dofinansowanie wyniesie 75 procent kosztów kwalifikowanych, które nie obejmują stawki podatku VAT.