Link do przyszłości SPOTKANIE
06 lut 2013
Link do przyszłości SPOTKANIE

Jaki wybrać zawód? Jakie zawody będą popularne w przyszłości? Jak wygląda mityczna Krzemowa Dolina? Na te i inne pytania będą mogli znaleźć odpowiedź uczestnicy zaplanowanego na 13 lutego na g. 13 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej spotkania z Tomaszem Kolinko, autorem aplikacji stosowanych w nowoczesnych smartfonach.

Wezmą w nim udział uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy niebawem będą musieli podejmować decyzję w sprawie dalszej edukacji mającej zasadnicze znacznie dla ich życia zawodowego. Spotkanie z Tomaszem Kolinko, zorganizowane w ramach projektu „Link do przyszłości”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, może być przydatne przy planowaniu edukacyjno-zawodowej ścieżki.

Uczestnicy spotkania będą mogli porozmawiać z młodym, inspirującym profesjonalistą i dowiedzieć się, jaką rolę w jego pracy odgrywają nowe technologie. Tomasz Kolinko opowie o karierze programisty – zarówno niezależnego, jak i pracującego w korporacji. O tym jak wygląda praca zdalna, o tym jak znaleźć punkt zaczepienia w obcym mieście i o tym jak wygląda mityczna Krzemowa Dolina.

Młodzież uczestnicząca w spotkaniu będzie miała również okazję poznać przykłady profesji, które mogą zainspirować ich do wyboru kariery zawodowej w przyszłości.

Korzystając z proponowanych stron internetowych uczestnicy będą mogli po spotkaniu zapoznać się z aktualną sytuacją i trendami na rynku pracy, a także sprawdzić umiejętności posługiwania się nowoczesnymi narzędziami potrzebnymi w pracy.

Więcej na ten projektu na stronie linkdoprzyszlosci.pl