Koncert zespołu “Dziecięca Ferajna” w Dębnie już wkrótce
05 kwi 2024
Koncert zespołu “Dziecięca Ferajna" w Dębnie już wkrótce

Z okazji 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Dębińskie Centrum Kultury, serdecznie zapraszają na wzruszający Koncert zespołu “DZIECIĘCA FERAJNA" w Dębnie.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o godz. 18:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dziecięca Ferajna to najprawdopodobniej największy obecnie patriotyczno - edukacyjny projekt muzyczny, w skład którego wchodzi ponad 120 dzieci i młodzież z całej Polski. Bardzo ważną częścią tego przedsięwzięcia są młodzi wokaliści Gminnego Chóru Dziecięco - Młodzieżowego Dębińskiego Centrum Kultury, pod kierunkiem Pani Sylwii Pasek. Rozśpiewana, biało-czerwona drużyna już dała się poznać, między innymi na występie w Warszawie (1 sierpnia 2023 z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego), a ostatnio podczas koncertów upamiętniających Żołnierzy wyklętych w Dębicy, Tarnowie i Wierzchosławicach.

Zespół "Dziecięca Ferajna" powstał z głębokiego patriotyzmu i potrzeby serca. Od początku jest kierowany przez muzyka i producenta Norberta “Smołę" Smolińskiego. W jego skład wchodzą uczniowie, głównie szkół podstawowych, z całej Polski. Wojskowe mundury, powstańcze opaski, hełmy, patriotyczne emblematy, furażerki, orzełki w koronie - to sceniczny ubiór młodych Artystów.

Organizowany w Dębnie koncert jest częścią obchodów upamiętnienia 84 rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Gminie Dębno. Skierowany do wszystkich pokoleń, jest edukacyjnym i muzycznym projektem, powstałym z potrzeby propagowania tradycji, pamięci o polskiej historii i naszych bohaterach, szacunku do kompozytorów utworów z zamierzchłych, jak również współczesnych czasów.

Młodzi Artyści wykonują pieśni zarówno historyczne, jak i utwory współczesne (zespoły HUBAL, SOUL Sanok, PANNY WYKLĘTE, STUDIO S3, ROKICZANKA, MARGARET i SANAH).

Najlepszą oceną działań "Dziecięcej Ferajny" są słowa odbiorców, którzy po koncertach często podkreślają, że spotkania niosą niesamowite ładunki emocjonalne i moc silnych wzruszeń.

Organizatorem koncertu jest Dębińskie Centrum Kultury.

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Patronat honorowy objęła Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Anna Mikosz.