Koncert Małej Armii Janosika
27 czer 2022
Koncert Małej Armii Janosika

W ubiegłą sobotę, 25 czerwca miał miejsce wyjątkowy Koncert Małej Armii Janosika.
Wydarzenie rozpoczęło się od godziny 16:00 licznymi atrakcjami dla dzieci m.in. darmowymi dmuchańcami, malowaniem twarzy, kulą sferyczną, bańkami XXL, tworzeniem zwierzątek z balonów, grami i animacjami. O posiłek zadbały Koła Gospodyń Wiejskich z Dębna, Jaworska oraz Dołów, serwując pyszne potrawy, wśród których znalazły się napoje, dania z grilla, ciasta, sałatki, chleb ze smalcem, dżemy oraz gofry.

O godzinie 17:00 zaprezentowali się młodzi wokaliści Ogniska Muzycznego Dębińskiego Centrum Kultury: Kamila Roczniak, Agnieszka Góral, Damian Zgraja, Dariusz Jewuła oraz Julia Biernat, którzy uświetnili wydarzenie występami solowymi. Następnie wystąpili artyści z Zakliczyńskiego Klubu Małopolskich Heligonistów i Harmonistów, wykonując ludowe utwory muzyczne.

Gwiazdą wieczoru była Mała Armia Janosika, która liczy 180 muzyków "spod samiuśkich Tater" w wieku od 3 do 70 lat. Jest to największa góralska kapela w Polsce. Podczas swojego koncertu wykonali zarówno znane góralskie utwory, pieśni związane z postacią Jana Pawła II, swoje własne piosenki, jak i wyjątkowe aranżacje dobrze znanych polskich przebojów.

Obok sceny został zamontowany duży telebim, aby była możliwość lepszego odbioru koncertu przez wszystkich zgromadzonych.

Koncert spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Na stadion LKS "Victoria" przybyły tłumy ludzi, nie tylko z Gminy Dębno.

Partnerem głównym wydarzenia było Województwo Małopolskie, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Witold Kozłowski.

Organizatorami byli Gmina Dębno oraz Dębińskie Centrum Kultury.