Koło gospodyń pamięta o seniorach
22 paź 2012
Koło gospodyń pamięta o seniorach

Jubileuszowy 10. Dzień Seniora zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich "Warkocz Tarłówny" w Dębnie. Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Dębnie, w której odbywało się spotkanie, wypełniła się do ostatniego miejsca. Obok seniorów dopisali także goście, wśród których był m.in. Roman Ciepiela, wicemarszałek województwa.
Tradycyjnie spotkanie rozpoczęła msza święta, odprawiona w kościele parafialnym. Następnie zaproszeni mieszkańcy oraz goście obejrzeli specjalny program artystyczny przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dębnie.
W piosenkach i wierszach nie brakowało dowodów na to, że dziadkowie cieszą się u wnuków wyjątkowym szacunkiem. Poza babciami i dziadkami recytatorskie i wokalne umiejętności dzieci oklaskiwali także zaproszeni goście. - z przyjemnością biorę udział w tym spotkaniu. Koło Gospodyń Wiejskich w Dębnie to jedna z najbardziej prężnie działających tego typu organizacji, a samą inicjatywę warto naśladować, bo jak widać po frekwencji, trafia w społeczne oczekiwania - podkreślał Roman Ciepiela.
Dzień Seniora w Dębnie bez Koła Gospodyń Wiejskich "Warkocz Tarłówny" trudno sobie wyobrazić. Przy organizacji tego typu imprez ma ono już bardzo duże doświadczenie. - Ja pochodzę z Porąbki Uszewskiej, gdzie tego typu wydarzenia odbywały się często i regularnie. W Dębnie niewiele się działo i zakładając koło postanowiłyśmy to zmienić - mówi Maria Koczwara, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Dębnie podkreślając, że organizacja uczestniczy także w wielu przedsięwzięciach poza granicami gminy.
Jak zwykle także w tym roku specjalny program przygotowały nie tylko dzieci, ale również Zespół Niedźwiedzoki. Był wspólny obiad, rozmowy przy stole i okazja do tańca. Aby zdążyć na czas przygotowania rozpoczęto na długo przed impreza.

Galerię zdjęć z tego wydarzenia można oglądać tutaj.