Kolejne dofinansowanie dla gminy Dębno
20 lut 2023
Kolejne dofinansowanie dla gminy Dębno

W piątek, 17 lutego w Starostwie Powiatowym w Wieliczne odbyła się konferencja prasowa ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka w sprawie przyznania małopolskim gminom i powiatom dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru na 2023 rok.

Promesę na kwotę 3 409 884, 45 złotych z rąk ministra Andrzeja Adamczyka odebrał Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Otrzymane dofinansowanie będzie przeznaczone na przebudowę "Drogi Przemysłowej" w miejscowości Wola Dębińska i stanowi aż 80% wartości inwestycji.

Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg gmina Dębno rozwija się szybciej, a drogi stają się nowoczesne i bezpieczne.

W spotkaniu udział wzięli: posłowie Józefa Szczurek - Żelazko i Wiesław Krajewski, wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński oraz wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.