Kilka milionów dla gminy!
08 lip 2014
Kilka milionów dla gminy!

Na blisko 5,5 mln zł dofinansowania do budowy kanalizacji i modernizacji oczyszczalni ścieków może liczyć Gmina Dębno. Promesę potwierdzającą decyzję w tej sprawie z rąk prezes WFOŚiGW Małgorzaty Mrugały odebrał wójt Grzegorz Brach.

Gmina Dębno starała się o uzyskanie wsparcia spoza budżetu, bo przedsięwzięcie jest na tyle kosztowne, że sfinansowanie go z własnej kiesy nie wchodziło w grę. Wniosek w tej sprawie trafił do programu „Infrastruktura i środowisko”, został oceniony pozytywnie i przyjęty do dofinansowania.
Oficjalną informacje w tej sprawie wraz dokumentami potwierdzającymi pomyślną dla gminy decyzję wójt Grzegorz Brach odebrał w Krakowie. Wynika z niej, że gmina może otrzymać dofinansowanie wynoszące nawet 5 486 640 zł, podczas gdy szacunkowa wartość całej inwestycji wynosi 6 450 000 Resztę gmina musi pokryć z własnego budżetu.

Wójt Grzegorz Brach nie kryje zadowolenia z korzystanej decyzji dla gminy, ale równocześnie podkreśla, że do realizacji zadania droga jest jeszcze daleka.  - Trzeba ogłosić przetarg, wybrać wykonawcę, rozstrzygnąć ewentualne skargi lub odwołania firm biorących udział w postępowaniu. Wcześniej trzeba także uzyskać zgodę Rady Gminy na sfinansowanie z kredytu wkładu własnego w wysokości blisko miliona złotych – zaznacza.