28 maj 2014
Jubileuszowy ?Krakowiaczek?

XXV Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego „KRAKOWIACZEK” odbędzie się w niedzielę, 1 czerwca w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej. O nagrody i nominację do udziału w Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce rywalizować będzie kilkanaście zespół z Małopolski.
„Krakowiaczek” to największa impreza folklorystyczna (w kategorii dziecięcej) w województwie małopolskim. W tym roku weźmie w nim udział kilkanaście dziecięcych zespołów regionalnych i kapeli ludowych  wytypowanych przez instytucje kultury, szkoły i placówki kulturalno-oświatowe. Na scenie prezentować się będą od g. 11 do 19, a jakość prezentacji oceniać będzie profesjonalne jury. Wśród rywalizujących zobaczymy także reprezentantów Gminy Dębno czyli zespoły z Łysej Góry i z Łoniowej.

W załączeniu szczegółowy program i plakat imprezy.

Pliki do pobrania: