Jubileusze par małżeńskich
23 wrz 2022
Jubileusze par małżeńskich

W ubiegłą niedzielę, 18 września odbyło się wyjątkowe wydarzenie, poświęcone małżeństwom obchodzącym rocznicę długoletniego pożycia małżeńskiego.

Na uroczystość przybyło 19 par, które zawarły związek małżeński w 1971 roku.

Parom małżeńskim wyjątkowej rocznicy gratulowali Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Poseł na Sejm RP Józefa Szczurek - Żelazko, Przewodniczący Rady Gminy Dębno Piotr Matura oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Dudek.

Jubilaci odebrali listy gratulacyjne, kwiaty, upominki i dyplomy. Wszystkie zaproszone pary zostały odznaczone Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie - przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Uroczystość była pełna rozmów oraz wzruszających wspomnień, a o jej artystyczną stronę zadbali Aleksandra Kubala, Sylwia Pasek oraz Józef Świstak.

Wszystkim dostojnym jubilatom raz jeszcze składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz kolejnych lat spędzonych razem. Jubileusz, który przeżywacie to przykład dla przyszłych pokoleń, że mimo przeciwności losu, wspólnie można pokonać trudności. - podkreśla wójt Gminy Wiesław Kozłowski.