Jubileusz ZPiT "Łoniowiacy"
19 czer 2023
Jubileusz ZPiT "Łoniowiacy"

W sobotę, 17 czerwca na deskach Amfiteatru Letniego w Łoniowej odbył się Jubileusz 70-lecia jednego z najbardziej rozpoznawalnych w naszym regionie Zespołu Folklorystycznego "Łoniowiacy".

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Łoniowej, po czym przy akompaniamencie Kapeli Ludowej Dębińskiego Centrum Kultury nastąpił uroczysty przemarsz do Amfiteatru Letniego w Łoniowej.

Ten wielki Jubileusz nie mógł się odbyć bez koncertu w wykonaniu wszystkich grup wiekowych wchodzących w skład zespołu, na którym artyści zaprezentowali znane i uwielbiane przez publiczność układy choreograficzne oraz te całkiem nowe. W trakcie wydarzenia nie zapomniano również o członkach, którzy odeszli do wieczności.

Na uroczystości obecny był Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Wicestarosta Maciej Podobiński, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Anna Mikosz, Radni Powiatowi i Gminy Dębno oraz reprezentanci pobliskich zespołów folklorystycznych.

Zaproszeni goście w swoich przemówieniach dziękowali jubilatom za godne reprezentowanie Gminy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, a także mówili o wielkich osiągnieciach jakie dokonał zespół w dotychczasowej działalności. Jednocześnie dziękowali za oddanie i wkład w ocalenie polskiej kultury ludowej.

Zespół Pieśni i Tańca ,,Łoniowiacy’’ jest prawdziwym wzorem i inspiracją dla każdego pokolenia.

Całość uroczystości uświetniła zabawa taneczna.