Jak spędzić ferie? PROPOZYCJE
30 sty 2014
Jak spędzić ferie? PROPOZYCJE

Bogatą ofertę zajęć na zbliżające się ferie przygotowało Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. Propozycje spędzania wolnego czasu w trakcie przerwy od nauki mają także szkoły w Maszkienicach, Porąbce Uszewskiej i Łoniowej.
DCK organizuje zajęcia w trakcie ferii co roku, podpisując na tę okoliczność także umowę z Gminą Dębno. W tym roku będzie podobnie. Gmina wyasygnowała z budżetu na ten cel 4 tys. zł. W efekcie zajęcia odbywać się będą od 3 do 14 lutego przez pięć dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku). Same zajęcia będą bezpłatne, uczestnicy ponosić będą jedynie koszty materiałów w wysokości 30 zł za jeden tydzień. Minimalny okres uczestnictwa wynosi jeden tydzień.
Instruktorzy będą prowadzić zajęcia plastyczne, muzyczne, edukacyjno – integracyjne, komputerowe, rekreacyjno - ruchowe. Do dyspozycji uczestników będą: sale muzyczne wyposażone w instrumenty i nagłośnienie, pracownia plastyczna, sala komputerowa, bilardowo - klubowa. W programie są także spotkania z policjantem, strażakiem i ratownikiem medycznym, a także wyjazdy do teatru i do kina. Organizatorzy zapewniają także drugie śniadanie i ubezpieczenie uczestników. Zapisy oraz szczegółowe informacje w sekretariacie Dębińskiego Centrum Kultury oraz pod numerem telefonu 14/ 66-58-661
W tym roku z zajęć organizowanych podczas ferii będzie można skorzystać także w kilku szkołach na terenie Gminy Dębno. – Formalnie nauczyciele mają w okresie ferii urlop, ale zwróciliśmy się z propozycją prowadzenia zajęć na odrębnych zasadach przeznaczając na to pieniądze z puli na profilaktykę alkoholową. Trzy szkoły wyraziły zainteresowanie ta oferta i tam będą odbywały się zajęcia w tym roku – mówi Barbara Szostak z Urzędu Gminy w Dębnie. W Szkole Podstawowej w Łoniowej zajęcia prowadzić będą cztery nauczycielki. Odbywać się one będą od 3 do 7 lutego od g. 9.00 do 13.00. Ich motywem przewodnim będzie poznawanie pięciu kontynentów w formie różnych gier i zbaw i z wykorzystaniem Internetu. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach zajęcia zaplanowano od 3 do 6 lutego od g. 9.00 do 13.00. Czworo nauczycieli prowadzić będzie zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe. W programie jest także wyjazd na basen. W Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej zajęcia zaplanowano od 3 do 6 lutego, a także 10, 13 i 14 lutego. Szczegółowy harmonogram zajęć w Porąbce Uszewskiej publikujemy niżej.

Ferie w ZS w Porąbce Uszewskiej
Poniedziałek  3 lutego
8.00 -10 .00 - Zespół instrumentalny – Aneta Kania
9.00-12.00- zajęcia humanistyczne –klub filmowy Alicja Malinowska