III Sesja Rady Gminy Dębno w 2023 roku
27 mar 2023
III Sesja Rady Gminy Dębno w 2023 roku

W dniu dzisiejszym, 27 marca w budynku Urzędu Gminy Dębno odbyła się III Sesja Rady Gminy Dębno w 2023 roku.

Posiedzenie otworzył Przewodniczący Rady Gminy Dębno Piotr Matura w obecności Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, Skarbnika Gminy Dębno Barbary Armatys, Zastępcy Wójta Gminy Dębno Jacka Szklarza, Radnych i sołtysów.

Podczas trwania Sesji, Radni podjęli uchwały dotyczące m.in. programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Dębno w 2023 r., udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Brzeskiemu na wykonanie projektów chodników, ustalenia zasad ponoszenia odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, ich pobierania oraz warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat oraz trybu ich pobierania.

Kolejne przyjęte uchwały dotyczyły strategii rozwiązywania problemów społecznych w Gminie Dębno na lata 2023-2028, wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości, ustalenia dopłat do taryfy zbiorowego odprowadzania ścieków realizowanego przez Zakład Usług Komunalnych Gminy Dębno oraz przyjęcia "Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży.

Sesję Rady zakończyły zapytania i wolne wnioski.

III Sesja Rady Gminy Dębno w 2023 roku III Sesja Rady Gminy Dębno w 2023 roku III Sesja Rady Gminy Dębno w 2023 roku