Głosujmy na gminę PLEBISCYT
01 paź 2014
Głosujmy na gminę PLEBISCYT

Do 7 października wydłużono możliwość głosowania w organizowanym przez województwo małopolskie plebiscycie „Małopolska. Widać zmiany”. Przypomnijmy, że do nagrody w nim została nominowana gmina Dębno.

Głosowanie w plebiscycie trwa na stronie organizatora: www.fundusze.malopolska.pl oraz www.malopolskawidaczmiany.pl., a głosować można w nim raz dziennie. Aktualnie projekt  „Poprawa jakości powietrza w gminie Dębno poprzez zmniejszenie chłonności energetycznej obiektów użyteczności publicznej” zajmuje drugie miejsce w powiecie brzeskim w kategorii „Przestrzeń działania”. Przypomnijmy, że projekt ten realizowany był w czterech miejscowościach: Łysej Górze, Dębnie, Sufczynie oraz w Porąbce Uszewskiej. Jego przedmiotem było przekształcenie istniejących systemów ogrzewania czterech obiektów użyteczności publicznej w systemy bardziej przyjazne dla środowiska oraz dodatkowe działania termomodernizacyjne na rzecz zmniejszenia strat energii, jej racjonalnego i oszczędnego zużycia. W budynkach Zespołu Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze, Publicznego Przedszkola w Porąbce Uszewskiej oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie w pełni wymieniona została instalacja centralnego ogrzewania. Budynki te zostały również ocieplone. W obiektach w Łysej Górze i w Porąbce Uszewskiej oraz w Zespole Szkół w Sufczynie wymienione zostały również kotły grzewcze.

Poniżej link do konkursu