Gimnazjaliści z Sufczyna najlepsi WYNIKI
26 czer 2013
Gimnazjaliści z Sufczyna najlepsi WYNIKI

Gimnazjum w Sufczynie uzyskując 64,7 procent zapracowało na najwyższy średni wynik z tegorocznego egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej w Gminie Dębno. Z częścią matematyczno-przyrodniczą najlepiej poradzili sobie uczniowie z Gimnazjum w Łysej Górze, którzy uzyskali średnią 60,2 procent.

Bardziej szczegółowa analiza wyników egzaminu pokazuje, że z językiem polskim najmniej problemów mają uczniowie gimnazjum w Sufczynie. Ich średni wynik wynoszący 69,0 procent pozwolił im w dziewięciostopniowej skali staninowej znaleźć się w siódmym staninie. Z historią i WOS-em najlepiej poradzili sobie także gimnazjaliści z Sufczyna, których przeciętny wynik to 60,7 dający miejsce w szóstym staninie. Matematyczne zadania najlepiej rozwiązali gimnazjaliści z Łysej Góry. Średni wynik 60,6 dał im miejsce w ósmym staninie. Uczniowie szkoły w Sufczynie uzyskali także najwyższą średnią z przedmiotów przyrodniczych (62,6 procent i 6 stanin).
W części językowej najlepiej na poziomie podstawowych z językiem angielskim poradzili sobie uczniowie z Sufczyna uzyskując 82,6 procent i ósmy stanin. Ta sama szkoła uzyskała też najlepszy wynik z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym – 63,1 procent.
Szczegółowe wyniki wszystkich gimnazjów z województwa małopolskiego znajdują się w załącznikach.

Pliki do pobrania:

Wyniki z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej
Wyniki z części językowej