Ferie atrakcyjne dla sąsiednich gmin ZDJĘCIA
23 sty 2013
Ferie atrakcyjne dla sąsiednich gmin ZDJĘCIA

Blisko 50 dzieci korzysta z zajęć organizowanych podczas ferii w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi. Mają nie tylko profesjonalnych instruktorów do dyspozycji, ale także możliwość uczestnictwa w wycieczkach.
Zajęcia prowadzone są codziennie od poniedziałku do piątku od g. 9 do 15. Instruktorzy, wśród których są nauczyciele pracujący na co dzień w szkołach na terenie Gminy Dębno, prowadzą kursy plastyczne, muzyczne. Uczestnicy mogą korzystać z sali muzycznej wyposażonej w instrumenty i nagłośnienie, pracowni plastycznej, sali komputerowej oraz bilardowo – klubowej.
W ramach opłaty (30 zł za tydzień) obok drugiego śniadania są także wycieczki. Uczestnicy zajęć, wśród których dominują uczniowie szkół podstawowych, byli już w kinie 3D, a zaplanowano także wyjazd na basen.
Oferta przygotowana przez DCK okazała się atrakcyjna nie tylko dla mieszkańców gminy. Obok dzieci z Woli Dębińskiej, Dębna, Łysej Góry, Sufczyna, Maszkienic, Porąbki Uszewskiej i Jastwi, skorzystali z niej także mieszkańcy Jadownik, Łoponia i Łętowic z sąsiednich gmin Brzesko i Wojnicz.