Dzień Babci i Dziadka w PSP w Biadolinach Szlacheckich
20 sty 2023
Dzień Babci i Dziadka w PSP w Biadolinach Szlacheckich

20 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich odbyły się obchody Dnia Babci i Dziadka.

Zebranych gości serdecznie powitała dyrektor szkoły Pani Barbara Urbaszewska, która podziękowała za tak liczną obecność i zaprosiła przybyłych do oglądania części artystycznej.

Uczniowie przygotowali przedstawienie jasełkowe, w którym na nowo zinterpretowali historię o narodzinach Jezusa, dostarczając obecnym refleksji na temat uniwersalnych wartości przyświecających każdemu chrześcijaninowi.

Po jasełkach najmłodsi wygłosili starannie dobrane wiersze, które stanowiły pochwałę i podziękowania dla zgromadzonych dziadków. Część artystyczna została wzbogacona także o występy muzyczne oraz taneczne, wykonane do dobrze wszystkim znanych przebojów.

Zgromadzeni nie kryli swojego zachwytu widowiskiem, które zostało im zaprezentowane. Występ uczniów nagrodzili owacjami na stojąco.

Głos zabrał Zastępca Wójta Pan Jacek Szklarz, który złożył okolicznościowe życzenia w imieniu Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. Nie mógł wyjść z podziwu nad oryginalnością i dbałością o każdy detal, podkreślił wyjątkowość przedstawienia nazywając je festiwalem. Pragnął również zwrócić uwagę na ogromny wpływ oraz znaczenie, jakie pełnią dziadkowie w codziennym życiu wnuków.

Spotkanie stało się zatem okazją do podtrzymania tradycji oraz uhonorowania ich wielopokoleniowej więzi.