Dzień Babci i Dziadka w Porąbce Uszewskiej
26 sty 2024
Dzień Babci i Dziadka w Porąbce Uszewskiej

Dziadkowie to osoby obdarzane powszechnym szacunkiem, miłością oraz zaufaniem. Jak co roku, dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta, które odbyło się 24 stycznia.

Uczniowie mieli okazję, by zaprezentować się przed swoimi Dziadkami i Babciami. W tym roku poszczególne klasy przedstawiały przed najbliższymi przeróżne inscenizacje, a Dziadkowie z uwagą przyglądali się występom wnuków, nagradzając ich gromkimi brawami. Występy dzieci były powodem do dumy, radości oraz wzruszeń.

Wnuczęta pamiętają o swoich Dziadkach, dlatego w tych dniach obdarzają ich upominkami, kwiatami i laurkami.

Po części oficjalnej w imieniu Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, jego Zastępca o Jacek Szklarz podziękował za zaproszenie, złożył wszystkim serdeczne życzenia i wspólnie z Dyrektorem Pawłem Kmieciem wręczył każdej Babci i Dziadkowi słodki upominek.

W tym dniu uczestniczyli zaproszeni goście m.in.: Ksiądz Proboszcz Parafii p.w. św. Andrzeja Apostoła Józef Golonka, Sołtys wsi Porąbka Uszewska Elżbieta Rzepa oraz Sołtys wsi Doły Józef Stańczyk.