Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności ogólne

Dzień Babci i Dziadka w Jastwi
05 lut 2024
Dzień Babci i Dziadka w Jastwi

W ubiegłą sobotę w Domu Strażaka w Jastwi odbyły się obchody Dnia Babci i Dziadka

Zebranych gości powitał sołtys wsi Tadeusz Hebda który podziękował za liczną obecność. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który złożył wszystkim zgromadzonym babciom i dziadkom serdeczne życzenia oraz rozdał słodkie upominki.

Dzieci chcąc podziękować swoim bliskim za okazywaną miłość przygotowały program artystyczny, który był bogaty w piosenki i tańce. Wszyscy dziadkowie i babcie z dumą i wzruszeniem oglądali inscenizacje.

Następnie wystąpiła solistka z ogniska muzycznego Dębińskiego Centrum Kultury Natalia Sumara, która zaśpiewała utwory takie jak: ""Miasteczko Cud", "Radość najpiękniejszych lat" czy "Walc" z filmu "Noce i Dnie".

Podczas wydarzenia obecni byli również funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej w Brzesku, którzy przestrzegali seniorów przed próbami oszustw i wyłudzeń.

Wśród gości nie zabrakło Radnego Gminy Dębno Wojciecha Hebdy oraz Proboszcza Parafii pw. Św. Małgorzaty w Dębnie Pawła Bobrowskiego który pobłogosławił wszystkich zgromadzonych i podziękował babciom i dziadkom za trud włożony w wychowywanie wnuków.

Ta piękna uroczystość pokazała jak ważna i owocna jest współpraca Rady Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastwi oraz Koła Gospodyń Wiejskich "Jastwianki", które również przygotowały upominki dla zgromadzonych.

how_to_vote
Wybory do Parlamentu Europejskiego 9.06.2024 r.
download
Załatw sprawę
auto_delete
Odpady komunalne PSZOK
edit_calendar
kalendarz wydarzeń
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
group
Rada Gminy Dębno
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
loop
Odnawialne źródła energii
local_grocery_store
Przetargi - platforma zakupowa
light_mode
Program Czyste Powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
health_and_safety
Tarcza Antykryzysowa
volunteer_activism
Pomoc Ukrainie
departure_board
transport publiczny