Dwa certyfikaty w trakcie jednego szkolenia NABÓR
08 sty 2013
Dwa certyfikaty w trakcie jednego szkolenia NABÓR

Dwa certyfikaty będące świadectwem kwalifikacji zawodowych uzyskają uczestnicy projektu "Kariera na wyciągnięcie ręki..." realizowanego na terenie powiatu brzeskiego przez Instytut Austriacki oraz Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej Integracja. Dzięki dofinansowaniu  z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki koszt udziału w rocznym szkoleniu wynosi niespełna 630 zł.

90% ze środków Unii Europejskiej. Rekrutacja uczestników prowadzona będzie w Brzesku  jeszcze12, 14 i 19 stycznia.
Jak podkreślają organizatorzy projekt obejmuje roczną szkołę trenera ( w sumie 128 godzin) prowadzoną przez najlepszych na rynku trenerów- praktyków oraz  dwa semestry (120 godzin) nauki języka niemieckiego pod okiem naszych najlepszych lektorów. Oba szkolenia zakończone zostaną certyfikacją - rozpoznawalną na rynku pracy i opartą o ramy europejskie. W efekcie uczestnicy szkolenia uzyskają dwa certyfikaty -językowy oraz trenerski.
Z informacji na temat projektu podawanych przez organizatorów wynika, że program szkoleń odpowiada na potrzeby lokalnego rynku pracy, na którym odczuwalny jest brak wykwalifikowanych terenów mogących prowadzić szkolenia zawodowe oraz osób znających język niemiecki. Z oferty może skorzystać 20 osób, które zostaną wyłonione w trakcie naboru.
Kurs trenerski skierowany jest do osób, które nie mają jeszcze doświadczenia w tej dziedzinie, ale:
w związku ze zmieniającym się rynkiem pracy szukają dla siebie nowych perspektyw;
są specjalistami w swojej dziedzinie, widzącymi możliwość nie tylko praktykowania, ale także uczenia innych w ramach otwartych szkoleń czy projektów np. księgowy, prawnik, marketingowiec, dziennikarz, informatyk;
chcą zostać trenerem wewnętrznym w swojej firmie i efektywnie prowadzić szkolenia produktowe, sprzedażowe lub szkolenia dla nowych pracowników;
pracują w szeroko rozumianym obszarze edukacji (dzieci/młodzieży) i pomocy,
a jednocześnie chcą poszerzyć swoje działania i metody pracy o prowadzenie szkoleń
i warsztatów dla osób dorosłych np. wykładowca, instruktor, pośrednik pracy, doradca zawodowy, nauczyciel, pedagog.
Szczegółowe kryteria, profil kandydata i regulamin rekrutacji znajdują się na stronie internetowej http://www.oei.krakow.pl/ w zakładce „Kariera na wyciągnięcie ręki”- II nabór- Trener. Odpowiedzi na ewentualne pytania udzielane są pod numerem telefonu (12) 426 44 88 lub mailowo: projekt@oei.krakow.pl.

Pliki do pobrania: