Dofinansowanie w ramach programu Inwestycja B2.2.2 Instalacje OZE
30 sty 2024
Dofinansowanie w ramach programu Inwestycja B2.2.2 Instalacje OZE

Informujemy, że Gmina Dębno jest na etapie przygotowywania wniosku o dofinansowanie w ramach programu Inwestycja B2.2.2 Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne Część B (wsparcie inwestycyjne społeczności energetycznych) Działanie B.1: Demonstracyjne projekty inwestycyjne realizowane przez społeczności energetyczne (nr naboru KPOD.03.12-IP.05-002/23).

W związku z powyższym istnieje możliwość udziału w projekcie parasolowym dla mieszkańców z Gminy Dębno.

W ramach naboru będzie możliwe uzyskanie dofinansowania na poziomie 90% kwoty netto inwestycji, co oznacza, że VAT nie jest kosztem kwalifikowanym.

Projekt skierowany jest do osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej.

Dofinansowanie będzie można uzyskać na:

1. zakup i montaż instalacji magazynu energii do gromadzenia nadwyżki energii elektrycznej wyprodukowanej z istniejącej instalacji fotowoltaicznej,
  2. zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii do produkcji oraz gromadzenia nadwyżki energii elektrycznej,
  3. zakup i montaż instalacji pompy ciepła CO i CWU do produkcji energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej,
  4. zakup i montaż instalacji pompy ciepła CWU do produkcji energii cieplnej na potrzeby ciepłej wody użytkowej.

Projekt będzie realizowany przez Gminę Dębno jedynie w przypadku otrzymania dofinansowania w ramach działania Inwestycja B2.2.2 Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne.

Chęć uczestnictwa w projekcie należy zgłosić poprzez złożenie deklaracji uczestnictwa w projekcie należy składać w Urzędu Gminy Dębno w pokoju 215 w dniach od 31.01.2024r. do 09.02.2024r.

Deklaracja uczestnictwa w projekcie dostępna jest poniżej:

Deklaracja << pobierz .doc