Dodatkowe pieniądze to wyzwanie
17 sty 2013
Dodatkowe pieniądze to wyzwanie

Dodatkowe środki to wyzwanie dla wszystkich mieszkańców gminy –  uważa Marian Kurek, Sekretarz Gminy Dębno komentując decyzję o przyznaniu dodatkowych 4,2 mln zł Lokalnej Grupie Działania „Kwartet na Przedgórzu”.  Część z tej puli będzie mogła trafić do Gminy Dębno, a wielkość wsparcia zależy od pomysłowości mieszkańców. - Im więcej złożymy dobrych wniosków o dofinansowanie tym większą pulę otrzymamy na przedsięwzięcia w Gminie – podkreśla Marian Kurek. Więcej na ten temat w rozmowie publikowanej w najnowszym numerze Życia Gminy Dębno.

Gmina Dębno planuje przygotować kilka wniosków o dofinansowanie w ramach PROW, na ten moment realizowany jest projekt promocyjny Gminy Dębno pod nazwą „Promocja walorów turystycznych obszaru LGD na przykładzie Gminy Dębno – zakup publikacji informacyjnych i promocyjnych”.

W jego ramach  zostanie zakupionych 1000 szt. przewodnika turystycznego Gmina Dębno i okolice oraz 2500 szt. informatora agroturystycznego Gmina Dębno. Publikacje te będą nieodpłatnie rozprowadzane, podczas trwania różnych imprez lokalnych. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wartość całego projektu wynosi 26 067,00 z czego kwota dofinansowana wynosi 16 723,00