Dodatkowe pieniądze na projekty WYSOKO W RANKINGU
07 sty 2013
Dodatkowe pieniądze na projekty WYSOKO W RANKINGU

Blisko 4,2 mln zł otrzymała dodatkowo Lokalna Grupa Działania Kwartet na Przedgórzu, której jednym z członków jest gmina Dębno. To efekt wysokiej oceny działań realizowanych przez Kwartet n Przedgórzu.
W Polsce działa 336 lokalnych grup działania (LGD). Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu” należy do najbardziej aktywnych. Na nieoficjalnej liście rankingowej przygotowanej w związku z konkursem, na realizację dodatkowych zadań przez LGD, uplasowało się ono na trzecim miejscu w województwie małopolskim oraz na 8. w całym kraju.
Obok Gminy Dębno do LGD „Kwartet na Przedgórzu” należą także gminy Borzęcin, Brzesko i Radłów.  Od początku działalności stowarzyszenia zaakceptowano 143 wnioski na łączną kwotę ponad 7 mln zł. W Gminie Dębno ze wsparcia z tego źródła skorzystano m.in. przy budowie  parkingu obok kościoła w Dębnie, przy renowacji zabytkowych pomników nagrobnych na cmentarzu w Dębnie, a także budowie terenu rekreacyjnego w Porąbce Uszewskiej.
Pozyskanie dodatkowych pieniędzy pozwoli  jeszcze w pierwszym półroczu tego roku ogłosić dodatkowe nabory, w których beneficjenci będą mogli sięgnąć po blisko 4,2 mln  zł. Wedle wstępnego podziału  na projekty z zakresu „Odnowa i rozwój wsi” przeznaczono 2,9 mln zł, 700 tys. zł dla realizujących „Małe projekty”, a o 300 tys. zł ubiegać się będą wnioskodawcy w ramach „Tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw” oraz „Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej”.