Dobre efekty zbiórki śmieci
16 kwi 2013
Dobre efekty zbiórki śmieci

Coraz lepsze efekty przynosi zbiórka elektrośmieci na terenie Gminy Dębno. Podczas ostatniej akcji mieszkańcy oddali najwięcej zużytego sprzętu na przestrzeni ostatnich kilku lat. - Z jednej strony to korzystanie okazji, by za darmo pozbyć się śmieci, z drugiej to na pewno wzrost świadomości ekologicznej i przekonania o konieczności ochrony własnego środowiska – komentuje Marian Kurek Sekretarz Gminy Dębno.

Elektrośmieci zbierane są nieodpłatnie na terenie gminyod kilku lat. Akcję zawsze organizuje gmina wyznaczając miejsca, w których mieszkańcy w określonym terminie mogą wystawiać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Pozostawione rzeczy odbierane są potem w ciągu dnia przez służby komunalne i oddawane do utylizacji.
Przed dwoma laty zebrano w trakcie tego typu akcji ponad 7,7 Mg (MG to popularna tona) odpadów, w ubiegłym roku było ich nieco ponad 6 Mg, a tym razem ponad 8,6 Mg.
Przypomnijmy, że  od 1 lipca tego roku w związku ze zmianą zasad odbioru odpadów komunalnych elektrośmieci gromadzone będą w punkcie selektywnej zbiórki odpadów, którego przygotowanie planowane jest w woli Dębińskiej.