Darmowe szkolenia i Internet
24 sie 2013

Darmowy internet dla kolejnych 100 osób – to najważniejszy efekt pozytywnie rozpatrzonego wniosku Gminy Dębno w sprawie dofinansowania II etapu projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Dębno”. Na ten cel samorządowe władze gminy pozyskały 955 tys. zł. - To szczególnie atrakcyjna forma wsparcia, ponieważ dofinansowanie pokrywa koszty przedsięwzięcia w stu procentach – komentuje Marian Kurek, Sekretarz Gminy.

W sumie o wsparcie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka skorzystało 165 gmin, a ogólna wartość wsparcia wyniosła ponad 246 mln zl. Gmina Dębno znalazła się na 52. miejscu listy rankingowej uzyskując pomoc w wysokości 955 tys. zl.
Pieniądze te pozwolą na dostarczenie darmowego internetu przez okres pięciu lat do 100 gospodarstw domowych. Benficjenci projektu za darmo wezmą udział w szkoleniach m.in. z obsługi komputera i internetu oraz otrzymają nieodpłatnie w użytkowanie wysokiej klasy sprzęt komputerowy.
Projekt adresowany jest m.in. do osób w wieku 50 lat i więcej mających dochód na 1 osobę w rodzinie nie większy niż 799 zł. Z oferty skorzystać mogą także niepełnosprawni ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym, jak również  gospodarstwa domowe, w których dochód na jedną osobę nie przekracza 539 zł.
Realizacja projektu powinna nastąpić jeszcze w tym roku. - Mam nadzieję, że dzięki realizacji projektu w gminie nie będzie osób bez Internetu, a poprzez realizację projektu uda się zachęcić mieszkańców gminy do załatwiania spraw urzędowych przez Internet, co zaoszczędzi im czas i pieniądze – podsumowuje Marian Kurek.