05 czer 2013
Boniek wyróżnia wójta Bracha

Honorowe wyróżnienie „Mecenas futbolu małopolskiego” odebrał z rąk prezesa PZPN Zbigniewa Bońka Wójt Gminy Dębno Grzegorz Brach. W ten sposób doceniono zaangażowanie gminy w finansowanie działalności sekcji piłkarskich na terenie gminy.

Tytuł nadawany przez Małopolski Związek Piłki Nożnej to nowa inicjatywa. W trakcie uroczystości wręczania wyróżnień odbywającej się w sali posiedzeń Rady Miejskiej Krakowa prezes MZPN Ryszard Niemiec przyznawał, że to nadrabianie wieloletnich zaległości, bo przecież samorządy od lat angażują się w dofinansowanie działalności działających na ich terenie klubów.
Wśród wyróżnionych samorządów znalazła się także Gmina Dębno. - Cieszy mnie, że dostrzeżono wkład gminy w rozwój działalności klubów piłkarskich na naszym terenie. Sport w ogóle, a w tym także piłka nożna, jest od lat ważną dziedziną dla samorządu. Świadczą o tym nie tylko nakłady na działalność sportową, ale także na inwestycje. W ostatnich latach ich skala w sumie sięga na pewno kilku milionów złotych – komentuje Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno.
Swoją działalność prowadzi tutaj 10 uczniowskich klubów sportowych i osiem ludowych zespołów sportowych. Od wielu sezonów prowadzone są amatorskie rozrywki w kilku dyscyplinach sportu w ramch Sportowej Ligi Zakładów Pracy. Gmina współfinansowała budowę dwóch boisk „Orlik 2012”, modernizuje stadiony sportowe, a co roku na działalność klubów wydaje mniej więcej 120-130 tys. zł. Konsekwentnie popularyzowany jest także sport masowy, co daje efekty w postaci wysokich miejsc zajmowanych przez gminę w ramach Sportowego Turnieju Miast i Gmin.