04 lip 2013
Biesiada w niedzielę!

7 lipca w Porąbce Uszewskiej odbędzie się XVI Biesiada Agroturystyczna. Organizują ją Koła Agroturystyczne w Porąbce Uszewskiej, Urząd Gminy Dębno i Dębińskie Centrum Kultury.

- To bardzo dobra forma i okazja do promocji gminy – mówi Grzegorz Brach, wójt gminy Dębno. Od kilkunastu lat w biesiadzie uczestniczą zarówno mieszkańcy Porąbki Uszewskiej i gminy, jak i bardzo chętnie goście, którzy zwłaszcza w czasie wakacji odwiedzają ten urokliwy zakątek Polski. – Nasza wieś postawiła na agroturystykę już dawno temu, i nadal tego się trzymamy, bo mamy co zaoferować naszym gościom – zapewnia Elżbieta Rzepa, sołtys Porąbki.

Biesiada odbędzie się na stadionie LKS „Victoria” Porąbka Uszewska. Rozpocznie się o godz. 14:30 tradycyjnym konkursem potraw domowych. Co ważne, goście biesiady, w końcu nazwa zobowiązuje, także będą mogli skosztować pyszności przygotowane przez gospodarstwa agroturystyczne. Ponadto w programie przewidziano prezentacje artystyczne zespołów regionalnych, jak i dzieci z Przedszkola i Zespołu szkół w Porąbce Uszewskiej. Biesiadę zakończy koncert zespołu „Konwój”. Szczegółowy plan wygląda następująco:

14:30 – konkurs potraw domowych

15:15 – prezentacje artystyczne uczniów z Przedszkola i ZS w Porąbce Uszewskiej. Zagra też parafialny zespół "Shalom"

15:50 – ogłoszenie wyników konkursu potraw domowych

16:00 – Jamanspace – program rozrywkowy dla dzieci

17:00 – występ zespołu "The Pajx" z Porąbki Uszewskiej

17:30 – występ zespołu „Porąbcoki”

18:30 – koncert zespołu „Konwój”

Na Biesiadzie Agroturystycznej będzie można  nieodpłatnie otrzymać nowe materiały promocyjne Gminy Dębno i jej okolic, które zostały zakupione  w ramach realizacji projektu pt: „Promocja walorów turystycznych obszaru LGD na przykładzie Gminy Dębno – zakup publikacji informacyjnych i promocyjnych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.