Akcja Krwiodawstwa w Dębnie
12 mar 2023
Akcja Krwiodawstwa w Dębnie

Dzisiejszego dnia w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie odbyła się Akcja Krwiodawstwa zorganizowana przez jednostkę OSP Dębno.

Krew jest płynem, którego w żaden sposób nie można wytworzyć syntetycznie. Codziennie ratuje życie osobom cierpiącym na szereg poważnych chorób oraz ofiarom ciężkich wypadków. Dzieląc się tym bezcennym darem można pomóc ocalić życie i zdrowie ludzkie.

Dzięki staraniom druhów udało się zebrać ponad 17 litrów krwi od 38 osób. W bazie zarejestrowano ogółem 52 osoby.

W Akcji wzięli udział licznie zgromadzeni strażacy z jednostek z Dębna, Łysej Góry, Woli Dębińskiej, Jasienia, Więckowic, Borzęcina Górnego oraz Strzelec Wielkich.

Na wydarzeniu obecny był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który każdemu dawcy wręczał upominki, a dawczyniom także po kwiecie ufundowanym przez kwiaciarnię ,,Magia Kwiatów Dębno’’ z okazji obchodzonego niedawno Dnia Kobiet.

Gorąco zachęcamy do włączania się w Akcje Krwiodawstwa organizowane na terenie naszej Gminy!