GMINA

101 lat mieszkanki gminy Dębno

25.01.2019
101 lat mieszkanki gminy Dębno

W czwartek, 24 stycznia 2019 roku, w Domu Pomocy Społecznej Sióstr Służebniczek NMP w Porąbce Uszewskiej odbyła się niezwykła uroczystość, w czasie której obchodzono 101-wsze urodziny jednej z pensjonariuszek. Pani Aniela Kądziołka przyszła na świat 24 stycznia 1918 roku, jako córka Zuzanny i Jana Mleczko. Jubilatka ma dwie córki, syna oraz sześć wnuków (4 wnuczki, 2 wnuków) i 4 prawnuków (1 prawnuczka, 3 prawnuków).

Rozśpiewana Łysa Góra – XIX Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

15.01.2019
Rozśpiewana Łysa Góra – XIX Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W niedzielę, 13 stycznia 2019 roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze odbył się koncert laureatów XIX Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Finaliści, którzy prezentowali swoje umiejętności zostali wyłonieni w eliminacjach, które odbyły się 10 stycznia 2019 roku, a ich występy oceniało wówczas jury w składzie: pani Teresa Szydłowska oraz pan Jerzy Pleśniarski. W konkursie wzięło udział 42 uczestników ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Dębno.

Zajęcia dla uczniów na stoku w ramach programu „Jeżdżę z głową”

15.01.2019
Zajęcia dla uczniów na stoku w ramach programu „Jeżdżę z głową”

W Gminie Dębno ponownie realizowany jest projekt „Jeżdżę z głową” - edycja na 2019 rok, współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Otrzymana kwota dofinansowania wyniosła ponad 35 tysięcy złotych. Do udziału zgłosiło się 235 uczniów szkół podstawowych, z 8 placówek oświatowych działających na terenie gminy Dębno.

Samochód strażacki i jego wyposażenie przekazane dla OSP Popowice z Ukrainy

14.01.2019
Samochód strażacki i jego wyposażenie przekazane dla OSP Popowice z Ukrainy

W środę, 9 stycznia 2019 roku przy Urzędzie Gminy Dębno, doposażony został samochód pożarniczy STEYER, który strażakom z Szehyni (obwód lwowski na Ukrainie), przekazany został przez OSP Wieliczka przy zaangażowaniu komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z Krakowa nadbrygadiera Stanisława Nowaka oraz kapelana wojewódzkiego księdza brygadiera Władysława Kuliga. Samochód odebrał wójt gminy Szehyni Igor Krywejko oraz komendant PSP z Mościsk płk Jurij Błachuta.

W projekcie „Małopolski e-Senior” są jeszcze wolne miejsca

3.01.2019
W projekcie „Małopolski e-Senior” są jeszcze wolne miejsca

Wójt Gminy Dębno wraz z Fundacją Instytut Myśli Innowacyjnej zapraszają do wzięcia udziału w projekcie "Małopolski e-Senior". Realizowany jest on na terenie Gminy Dębno w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

Dębowe Serce i Dębińskie Pasje przyznane

28.12.2018
Dębowe Serce i Dębińskie Pasje przyznane

21 grudnia 2018 r. w remizie OSP w Sufczynie, odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Dębno. Podczas posiedzenia wręczono nagrody laureatom konkursów Wójta Gminy Dębno Dębińskie Pasje oraz Dębowe Serce. W czwartej edycji konkursu przyznano pięć nagród.

Łoniowa z nowym placem zabaw

Łoniowa z nowym placem zabaw

W pobliżu publicznego przedszkola w Łoniowej powstał ogólnodostępny plac zabaw. Obiekt wyposażony został m.in. w huśtawkę, 4 szt. sprężynowców, karuzelę oraz 4 zestawy zabawowe składające się ze ślizgu, zjeżdżalni, balustrady, pomostu oraz tablicy do rysowania. Na placu zamontowano także ławki i kosze na śmieci. Realizacja projektu sprawiła, że najmłodsi mieszkańcy mogą się wzajemnie integrować poprzez korzystanie z placu zabaw w wolnym czasie. Plac zabaw jest ogólnodostępny, każdy rodzic i dziecko mogą z niego korzystać w dogodnej dla siebie porze.

Kolejne inwestycje drogowe zakończone

Kolejne inwestycje drogowe zakończone

W gminie Dębno kolejne odcinki dróg zostały zmodernizowane. Wartość prac drogowych to ponad 2,6 miliona złotych.

W Woli Dębińskiej w sumie wyremontowano odcinki dróg o łącznej długości ponad 1100 metrów. Zakres przeprowadzonych robót objął między innymi wykonanie nawierzchni asfaltowych, wyrównanie i wykonanie podbudowy, ścięcie poboczy i plantowanie terenu, wykonano też chodnik.

Na tym jednak nie koniec dobrych informacji. Nowa nawierzchnia wraz z poboczami pojawiła się również na drodze gminnej Niedźwiedza do Grabiny na długości 530 metrów, co kosztowało 138 tysięcy złotych.

Życzenia świąteczne i noworoczne

Życzenia świąteczne i noworoczne

Wójta Gminy Dębno i Przewodniczącego Rady Gminy

II Sesja Rady Gminy Dębno

3.12.2018
II Sesja Rady Gminy Dębno

W dniu 30 listopada 2018 r. odbyła się II sesja Rady Gminy Dębno w kadencji 2018-2023. Na sesji podjęto uchwały między innymi w sprawie:

- określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na terenie Gminy Dębno,

- zmiany uchwały Rady Gminy Dębno Nr X/211/2012 z dnia 27 grudnia 2012 r., w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki tej opłaty,

- określenia zasad udzielania spółce wodnej dotacji z budżetu Gminy Dębno na utrzymanie wód i urządzeń wodnych.

[ poprzednia| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | następna ] stron: 242