GMINA

Strona główna » O gminie » Wydarzenia

W sierpniu koniec przebudowy szkoły w Biadolinach Szlacheckich

W sierpniu koniec przebudowy szkoły w Biadolinach Szlacheckich

Rozpoczął się już drugi etap przebudowy i nadbudowy pomieszczeń gospodarczych w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich na sale lekcyjne. Inwestycję wartą blisko pół milionach złotych realizuje firma BIL-BUD.

Spotkanie autorskie z siostrą Anastazją Pustelnik

Spotkanie autorskie z siostrą Anastazją Pustelnik

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z siostrą Anastazją Pustelnik, które odbędzie się 15 maja 2018 r. o godz. 16:00 w Bibliotece Publicznej w Łysej Górze oraz o godz. 18:00 w Dębińskim Centrum Kultury.

Siostra Anastazja jest mistrzynią sztuki kulinarnej, sprawdzonych i tradycyjnych receptur. "Gość Niedzielny" nazwał ją „Pierwszą Kucharką Rzeczpospolitej”, a jej książki kulinarne sprzedały się jak dotąd w łącznym nakładzie ponad 4 milionów egzemplarzy.

Ruszyły prace przy remoncie boisk

9.05.2018
Ruszyły prace przy remoncie boisk

Gruntownej przebudowie zostaną poddane boiska przy: Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej, Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy, Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworsku.

W ramach zadania zaplanowano wykonanie nowej nawierzchni poliuretanowo-gumowej. Dostawę oraz montaż wyposażenia sportowego.

Niezwykła msza w Biadolinach

7.05.2018
Niezwykła msza w Biadolinach

W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biadolinach odbyła się uroczysta liturgia z oprawą muzyczną w wykonaniu Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach. Wydarzenie było związane z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji oraz świętem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Antoyuk najlepszy w biegu po biało-czerwoną

7.05.2018
Antoyuk najlepszy w biegu po biało-czerwoną

Już po raz piąty w gminie Dębno odbył się Dębiński Bieg po Flagę. W tym roku impreza miała szczególny wymiar ze względu na przypadającą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz więcej biegaczy, przeistaczając się powoli w imprezę międzynarodową.

III sesja Rady Gminy Dębno

4.05.2018
III sesja Rady Gminy Dębno

W dniu 27 kwietnia 2018 r. w sali narad Urzędu Gminy odbyła się III sesja Rady Gminy Dębno.

Radni podczas swojego trzeciego posiedzenia w tym roku podjęli m.in. uchwałę w sprawie: podziału Gminy Dębno na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych; zmiany uchwały budżetowej Gminy Dębno na 2018 rok oraz zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Dębno na lata 2018-2030.

Łysa Góra zyska nowy parking

4.05.2018
Łysa Góra zyska nowy parking

Końcem czerwca centrum Łysej Góry zmieni się nie do poznania. Wszystko za sprawą budowy miejsc postojowych dla samochodów osobowych, motocykli i rowerów. Inwestycja warta ponad 200 tysięcy złotych znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa i uporządkuje komunikację w tej części miejscowości.

Święto Konstytucji Trzeciego Maja

3.05.2018
Święto Konstytucji Trzeciego Maja

Dziś przypada 227. rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Jest to jedno z najważniejszych świąt państwowych obchodzonych w naszym kraju. Ustawa Rządowa z dnia 3 maja została uchwalona przez Sejm Wielki w 1791 roku. Była to pierwsza ustawa zasadnicza w Europie i druga na świecie. Konstytucja 3 maja była zdecydowaną próbą naprawy stanu Rzeczypospolitej.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej

2.05.2018
Dzień Flagi Rzeczypospolitej

Dziś, 2 maja, obchodzimy w naszym kraju Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to jest jednym z najmłodszych świąt państwowych, zostało ustanowione przez Sejm RP na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku, aby  podkreślić wagę, jaką posiadają symbole w budowaniu narodowej tożsamości. Dzień Flagi jest zatem dla Polaków okazją do okazania przywiązania i szacunku dla ojczystych barw, a przez to dla samej Ojczyzny.

Ruszyła przebudowa dróg w Woli Dębińskiej

30.04.2018
Ruszyła przebudowa dróg w Woli Dębińskiej

Jeszcze w tym roku trzy odcinki drogi w centrum Woli Dębińskiej zmienią się nie do poznania. Mowa o trasach Koło Wołka, Zajazie oraz Wola Dębińska-Zielona, które tworzą jeden ciąg komunikacyjny przecinający miejscowość. Wspomniane drogi zostaną poszerzone oraz wyposażone w szeroki chodnik. Drogowcy już rozpoczęli prace.

[ poprzednia| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | następna ] stron: 231