GMINA

VIII Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

6.03.2018
VIII Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski zaprasza do udziału w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 26 marca 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Zgłoszenia trwają do 16 marca.

Robotnicy czekają na ocieplenie

Robotnicy czekają na ocieplenie

Urząd Gminy Dębno rozstrzygnął przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Sufczynie oraz rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Łysej Górze. Prace będzie realizowało Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane HAS-BUD z Jasienia, które zgłosiło najkorzystniejszą spośród sześciu ofert.

Jednak, aby robotnicy mogli ruszyć z pracami, musi zmienić się pogoda. Ostro trzymająca w ostatnim czasie zima nie sprzyja prowadzeniu robót.

Boiska do remontu

Boiska do remontu

Do końca lipca boiska przy szkołach w Woli Dębińskiej, Niedźwiedzy, Łoniowej i Jaworsku zmienią się nie do poznania!

Urząd Gminy Dębno zakończył procedurę przetargową dotyczącą gruntownej modernizacji czterech przyszkolnych boisk. W sumie w ramach przetargu wpłynęło 8 ofert, ale najkorzystniejszą złożyła katowicka firma GREENSPORT.

Nowy sprzęt zasilił szkoły gminy Dębno

Nowy sprzęt zasilił szkoły gminy Dębno

Ponad 80 komputerów trafiło do sześciu szkół podstawowych w gminie Dębno. Doposażenie placówek było możliwe dzięki wsparciu funduszami unijnymi.

Dzięki projektowi ,,Szkoła przyszłości 2.0 – rozwój i modernizacja szkół gminy Dębno” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 do placówek oświatowych poza komputerami trafił również m.in. sprzęt w postaci tablic interaktywnych, klimatyzatory oraz specjalne urządzenia pozwalające obsługiwać nowe stanowiska komputerowe.

W zdrowym ciele zdrowy duch

28.02.2018
W zdrowym ciele zdrowy duch

W budynku Urzędu Gminy Dębno w Woli Dębińskiej odbyły się „Warsztaty Zdrowia dla kobiet”. Spotkanie miało nie tylko charakter informacyjny, ale przede wszystkim edukacyjny i zdrowotny.

W warsztatach wzięły udział mieszkanki gminy Dębno, dla których własne zdrowie jest równie ważne co zdrowie bliskich.

27.02.2018
„Wyklęci”- spektakl teatralny

Już w najbliższą sobotę w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi o godzinie 17:00 odbędzie się spektakl teatralny pt. „Wyklęci”. Dzień później (4 marca) zostanie on powtórzony w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie o godzinie 17:00.

Serdecznie zapraszamy.

Koncert Zespołu MONK z okazji Dnia Kobiet

27.02.2018
Koncert Zespołu MONK z okazji Dnia Kobiet

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają na koncert zespołu MONK, który odbędzie się 8 marca 2018 r. o godz. 18:00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi. Wstęp wolny.

Konkurs ekologiczny „Miej zasady – segreguj odpady”

26.02.2018
Konkurs ekologiczny „Miej zasady – segreguj odpady”

Informujemy, że termin składania prac w III edycji konkursu Wójta Gminy Dębno „Miej zasady – segreguj odpady” upływa w najbliższy piątek, tj. 2 marca 2018 r.

Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście do Referatu Promocji, Rozwoju i Wsparcia Inwestycji Urzędu Gminy Dębno (pok. 212 lub pok. 213).

Dzienny Dom Senior+ w Maszkienicach z dotacją!

23.02.2018
Dzienny Dom Senior+ w Maszkienicach z dotacją!

Ministerstwo Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej przyznało gminie Dębno 300 tys. zł dotacji. To już kolejne środki zewnętrzne pozyskane w tym roku przez samorząd.

Dzięki pozyskanym pieniądzom uda się przebudować Dom Ludowy w Maszkienicach, który po remoncie będzie służył jako Dzienny Dom Seniora. Placówka będzie miała za zadanie aktywizować osoby starsze, nieaktywne zawodowo powyżej 60 roku życia.

„Wyklęci”- spektakl teatralny

W sobotę 3 marca 2018 r. o godz. 17:00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbędzie się spektakl teatralny pod tytułem „Wyklęci”, przygotowany przez Młodzieżową Grupę Teatralną działającą przy Dębińskim Centrum Kultury. Dzień później (tj. 4 marca) zostanie on ponownie zaprezentowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie o godz. 17:00.

[ poprzednia| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | następna ] stron: 228