GMINA

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Wydarzenia

V edycja konkursów Wójta Gminy Dębno

V edycja konkursów Wójta Gminy Dębno

Wójt Gminy Dębno ogłasza V jubileuszową edycję konkursów: „Dębińskie Pasje” i „Dębowe Serce”, których celem jest docenienie i uhonorowanie mieszkańców naszej gminy, obdarzonych szczególną empatią, zaangażowanych w bezinteresowną pomoc innym oraz przyczyniających się do promocji regionu poprzez realizację swoich pasji.

Figura św. Stanisława BM odnowiona

Figura św. Stanisława BM odnowiona

W ostatnich dniach zakończyła się renowacja kapliczki św. Stanisława Biskupa Męczennika w Dołach.

Remont figury był możliwy dzięki pozyskaniu przez samorząd gminy Dębno dotacji ze środków Województwa Małopolskiego w ramach tegorocznej edycji konkursu Kapliczki Małopolski.

Budynek OSP w Sufczynie zyskał nowy wygląd

Budynek OSP w Sufczynie zyskał nowy wygląd

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie zmieniła się nie do poznania. Budynek poddany został modernizacji w ramach tegorocznej realizacji programu Małopolskie Remizy 2019.

W dniu 14 października w obecności prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Kazimierza Koprowskiego, władz gminy: wójta Wiesława Kozłowskiego oraz jego zastępcy Jacka Szklarza oraz przedstawicieli OSP - został oficjalnie oddany do użytku.

Weź udział w projekcie „Proaktywni na plus”

17.10.2019
Weź udział w projekcie „Proaktywni na plus”

Na terenie miasta Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego rusza nabór do dziewiątej edycji projektu „Proaktywni na plus”. Projekt jest wsparciem dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROAKTYWNI rozpoczęła rekrutację uczestników do projektu.Spotkania odbywać się będą w Tarnowie na ul. Krakowskiej 11a III piętro. Udział w projekcie „Proaktywni na plus” jest całkowicie BEZPŁATNY.

Kolejny projekt – kolejna dotacja!

15.10.2019
Kolejny projekt – kolejna dotacja!

W miniony czwartek, w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się uroczyste wręczenie listów intencyjnych gwarantujących dofinansowanie w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020.

Deklarację wsparcia na ręce wójta Wiesława Kozłowskiego przekazali Anna Pieczarka – członek zarządu Województwa Małopolskiego oraz Rafał Solecki – Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Nowy sprzęt dla jednostek OSP Perła i OSP Sufczyn

15.10.2019
Nowy sprzęt dla jednostek OSP Perła i OSP Sufczyn

Dzięki dotacji pozyskanej przez samorząd gminy Dębno dwie jednostki OSP otrzymały nowe wyposażenie strażackie. Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się w dniu 11 października w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie.

Wręczenia dokonał wójt gminy Wiesław Kozłowski oraz Komendant Powiatowy OSP Piotr Strojny.

Życzenia dla pracowników oświaty

14.10.2019
Życzenia dla pracowników oświaty

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski składa wszystkim nauczycielom, pedagogom, wychowawcom i pracownikom oświaty z terenu gminy, najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności, wytrwałości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Łącząc wyrazy wdzięczności za trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia mieszkańców.

Małopolskie Orkiestry Dęte 2019 – NA START!

14.10.2019
Małopolskie Orkiestry Dęte 2019 – NA START!

W czwartek, 10 października w budynku urzędu gminy Radny Województwa Małopolskiego Stanisław Bukowiec przekazał na ręce Wójta Wiesława Kozłowskiego oraz Kierownika Orkiestry Dętej z Łysej Góry Jerzego Woźniaka symboliczny czek opiewający na kwotę 7 tys. zł. Jest to dotacja pozyskana przez samorząd gminy, w ramach programu „Małopolskie Orkiestry Dęte 2019 – NA START!”

Kolejne środki dla OSP z terenu gminy Dębno

10.10.2019
Kolejne środki dla OSP z terenu gminy Dębno

441 tys. zł to wysokość dotacji, którą pozyskał samorząd gminy Dębno z Funduszu Sprawiedliwości na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych.

Umowę na realizację zadania w dniu dzisiejszym odebrał z rąk Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Niecodzienna wizyta w urzędzie

10.10.2019
Niecodzienna wizyta w urzędzie

W czwartkowe przedpołudnie, 10 października niemal 50 osobowa grupa dzieci z Publicznego Przedszkola w Porąbce Uszewskiej odwiedziła budynek urzędu gminy. Przedszkolaki spotkały się z Wójtem – Wiesławem Kozłowskim, jego zastępcą Jackiem Szklarzem oraz z Sekretarz Gminy – Justyną Wójtowicz – Wodą.

[ poprzednia| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | następna ] stron: 255