GMINA

Konkurs „PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE”

29.04.2020
Konkurs „PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE”

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Dębno do udziału w konkursie „PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE”, organizowanym przez Dębińskie Centrum Kultury.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno – Wiesław Kozłowski.

Podsumowanie XVIII Sesji Rady Gminy Dębno

28.04.2020
Podsumowanie XVIII Sesji Rady Gminy Dębno

W dniu 28 kwietnia 2020 r. odbyło się XVIII posiedzenie Rady Gminy Dębno w kadencji 2018-2023, w trybie zdalnym.

W trakcie sesji podjęto siedem uchwał m.in. w sprawie przyjęcia Gminnego Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Dębno na rok 2020, wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżawy, wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości oraz wyłączenia oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych na terenie gminy Dębno.

Sesja zdalna Rady Gminy Dębno

27.04.2020
Sesja zdalna Rady Gminy Dębno

Zgodnie z art. 15 zzx ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych ( Dz. U. z 2020 r. poz. 374; zm.: Dz. U. z 2020 r. poz. 567 i poz. 568.) dopuszczona została możliwość zdalnego trybu obradowania organów kolegialnych jednostki samorządu terytorialnego. Przepis ten stanowi podstawę do zwołania sesji właśnie poprzez tryb zdalny.

Oficjalne przekazanie komputerów dla szkół

23.04.2020
Oficjalne przekazanie komputerów dla szkół

W dniu 21 kwietnia br. Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oficjalnie przekazał zakupiony w ramach projektu Polska Cyfrowa sprzęt komputerowy do pięciu placówek oświatowych. Komputery trafiły do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. prof. Franciszka Bujaka w Maszkienicach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza w Sufczynie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworsku oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Porąbce Uszewskiej.

Kolejne drogi w trakcie modernizacji

22.04.2020
Kolejne drogi w trakcie modernizacji

Pomimo utrudnień i obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, prace inwestycyjne przewidziane na bieżący rok realizowane są zgodnie z planem.

Dobiegają końca prace przy modernizacji blisko 3,7 km drogi Sufczyn - Perła - Biadoliny Szlacheckie. Zakres inwestycji obejmuje położenie nowej nawierzchni asfaltowej, utwardzenie poboczy oraz budowę chodnika o długości prawie 720 m wraz  z kanalizacją deszczową.

Kolejne środki dla Gminy Dębno

17.04.2020
Kolejne środki dla Gminy Dębno

W ramach konkursu, Ochrona zabytków Małopolski 2020, Gmina Dębno otrzymała 40 tysięcy złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Dotacja będzie przeznaczona na remont konserwatorski zabytkowej kaplicy Jastrzębskich na cmentarzu parafialnym w Dębnie. Zaprojektowana w stylu neogotyckim kaplica powstała w 1906 roku z fundacji Marii  Dębińskiej z rodziny Jastrzębskich.

Nowe komputery dla szkół od Ministra Cyfryzacji

16.04.2020
Nowe komputery dla szkół od Ministra Cyfryzacji

35 komputerów trafi do uczniów i nauczycieli pięciu szkół w gminie Dębno. Jest to efekt wniosku, jaki gmina złożyła do Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach rządowej walki ze skutkami panującej obecnie pandemii. Nowoczesne komputery za kwotę blisko 70 tysięcy złotych trafią do szkół w Maszkienicach, Sufczynie, Woli Dębińskiej, Jaworsku i Porąbce Uszewskiej. Mamy nadzieje, że zakupione komputery ułatwią zdalne nauczanie i kontakt uczniów z nauczycielami w trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii – mówi Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.

Dezynfekcja przystanków

14.04.2020
Dezynfekcja przystanków

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Dębińskiej, w związku z sytuacją epidemiczną, rozpoczęli dezynfekcję wiat przystankowych znajdujących się na terenie całej gminy.

Dezynfekcja jest przeprowadzana na podstawie wytycznych jakie wydał Główny Inspektor Sanitarny.

Dziękujemy Prezesowi OSP Wola Dębińska za pomoc w prowadzonej akcji.

10. rocznica Katastrofy Smoleńskiej – pamiętamy

10.04.2020
10. rocznica Katastrofy Smoleńskiej – pamiętamy

10 kwietnia 2020 roku obchodzimy 10 rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. O godz. 8:41 w katastrofie tej zginęło 96 naszych rodaków w tym para prezydencka  Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską, ostatni prezydent Polski na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, parlamentarzyści, duchowni, przedstawiciele rodzin katyńskich, funkcjonariusze BOR i załoga TU 154. Polska delegacja udawała się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Już od 10 lat to tragiczne wspomnienie wraca do serca każdego z nas…

Uczcijmy pamięć ofiar tej tragicznej katastrofy oraz polećmy ich w swoich modlitwach.

Życzenia Wielkanocne

9.04.2020
Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu: wszelkiej pomyślności, obfitości łask Bożych. Niech ten świąteczny czas sprawi, że w Waszych sercach zagości nadzieja, a Zmartwychwstanie Pańskie napełni Was wiarą, miłością i pokojem - Wiesław Kozłowski Wójt Gminy Dębno oraz Piotr Matura Przewodniczący Rady Gminy Dębno