GMINA

Niedźwiedza wygrywa w II Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno

3.08.2018
Niedźwiedza wygrywa w II Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno

W niedzielę, 29 lipca w Dołach odbył się II Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno. Celem turnieju, tak jak i w roku ubiegłym, była integracja sołectw, aktywizacja społeczeństwa lokalnego, propagowanie kultury fizycznej, a przede wszystkim dobra zabawa.

Uroczyste obchody Święta Policji na zamku w Dębnie

3.08.2018
Uroczyste obchody Święta Policji na zamku w Dębnie

Na zamku w Dębnie odbyło się Święto Policji, która w tym roku obchodziła 99. rocznicę powstania. Formacja została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919r. Na pamiątkę tego wydarzenia współczesna Policja obchodzi swoje święto właśnie 24 lipca.

Uroczystość rozpoczęła się meldunkiem podinspektora Pawła Matury - Naczelnika Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Zaproszenie do udziału w Spartakiadzie

1.08.2018
Zaproszenie do udziału w Spartakiadzie

W dniu 4 sierpnia 2018r. na stadionie w Maszkienicach odbędzie się Spartakiada Ludowych Klubów Sportowych. W imprezie wezmą udział kluby sportowe z terenu Gminy Dębno.

W programie imprezy znalazły się dyscypliny: piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, przeciąganie liny, rzut lotką do tarczy, rzut piłką do kosza.

Harmonogram zebrań wiejskich

30.07.2018
Harmonogram zebrań wiejskich

Informujemy, że w okresie od 4 sierpnia do 9 września w sołectwach należących do Gminy Dębno odbędą się zebrania wiejskie. Celem spotkań będzie ustalenie listy zadań zaplanowanych do zrealizowania w 2019 roku w ramach środków z funduszu sołeckiego. Zachęcamy mieszkańców do udziału w zebraniach wiejskich i zgłaszania swoich wniosków o wydatkowanie środków w ramach funduszu.

Harmonogram zebrań wiejskich.

Ukraińscy samorządowcy z wizytą w Urzędzie Gminy

30.07.2018
Ukraińscy samorządowcy z wizytą w Urzędzie Gminy

W gminie Dębno gościła delegacja przedstawicieli władz samorządowych z Ukrainy w ramach wizyty studyjnej organizowanej w związku z projektem Decentralization Offering Better Results and Efficiency. Projekt jest odpowiedzią na najistotniejsze wyzwania jakie stoją przed Ukrainą w związku z decentralizacją władzy publicznej i reformą samorządu terytorialnego.

Jubileusz 70-lecia klubu LKS Kłos Łysa Góra

27.07.2018
Jubileusz 70-lecia klubu LKS Kłos Łysa Góra

Zarząd LKS Kłos Łysa Góra serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków sportu na uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia klubu.

Organizatorzy zapewniają m.in. konkursy dla publiczności, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci. O godzinie 16:00 mecz piłkarski Kłos Łysa Góra - Oldboye Wisły Kraków!

Jak wykorzystać technologię komunikacyjno-informacyjną w szkołach?

26.07.2018
Jak wykorzystać technologię komunikacyjno-informacyjną w szkołach?

W ramach projektu „Szkoła przyszłości 2.0 – rozwój i modernizacja szkół gminy Dębno” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 w 6 szkołach z terenu gminy Dębno zorganizowane zostały szkolenia dotyczące wykorzystania technologii komunikacyjno-informacyjnych.

Społeczność gminy Dębno pamięta o swoim Bohaterze!

25.07.2018
Społeczność gminy Dębno pamięta o swoim Bohaterze!

W niedzielę, w Dębnie odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika Antoniego Derlagi ps. „Junak”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. polową koncelebrowaną przez proboszcza parafii w Dębnie – ks. Jerzego Krzanowskiego. Natomiast kazanie wygłosił ks. Kazimierz Pach.

Ostrzeżenie przed fałszywymi audytorami energetycznymi

20.07.2018
Ostrzeżenie przed fałszywymi audytorami energetycznymi

W naszej gminie realizowany jest program dofinansowania do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ogrzewania. Jednym z niezbędnych warunków uczestnictwa w programie jest przeprowadzenie bezpłatnego audytu energetycznego w budynku.

Urząd Gminy Dębno ostrzega przed osobami podającymi się za audytorów energetycznych. Przypominamy, iż na terenie naszej gminy audyty wykonuje firma "Efektywniej" Tomasz Śliwiński z siedzibą we Wrocławiu.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Porąbce Uszewskiej

19.07.2018
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Porąbce Uszewskiej

Na stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W niedzielnych zmaganiach wzięło udział 14 drużyn młodzieżowych i 19 seniorskich z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających w gminie Dębno.

Przed strażakami z gminy Dębno stało nie lada trudne zadanie rywalizacji w następujących kategoriach: ćwiczenia bojowe, sztafeta pożarnicza z przeszkodami, rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy.

[ poprzednia| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | następna ] stron: 237