GMINA

Początek roku szkolnego z nowymi dyrektorami

1.09.2017
Początek roku szkolnego z nowymi dyrektorami

Rozpoczyna się kolejny rok szkolny, a wraz z nim wchodzi w życie nowe prawo oświatowe. Zmiany w systemie oświaty to wyzwanie również dla organu prowadzącego placówki szkolne i przedszkolne. W naszej gminie rozpoczynają dziś pracę między innymi nowi dyrektorzy.

Rocznica wybuchu II wojny światowej

1.09.2017
Rocznica wybuchu II wojny światowej

Dziś przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Dokładnie 78 lat temu, 1 września 1939 roku armia niemiecka zaatakowała Polskę. Inwazji na nasz kraj dokonano niespodziewanie i bez oficjalnego wypowiedzenia wojny, a wśród celów ataku od początku była ludność cywilna. Tak rozpoczął się konflikt, który na zawsze zmienił oblicze całego świata.

VIII Sesja Rady Gminy i wręczenie stypendiów

30.08.2017
VIII Sesja Rady Gminy i wręczenie stypendiów

We wtorek 29 sierpnia w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Dębno, w trakcie której wręczone zostały stypendia Wójta Gminy Dębno dla najzdolniejszych uczniów zamieszkałych na terenie naszej gminy. W tym roku wyróżnionych zostało aż 59 osób. Stypendia przyznano w czterech kategoriach: za wysokie wyniki w nauce, a także za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne.

Hala sportowa w Dębnie z dofinansowaniem

30.08.2017
Hala sportowa w Dębnie z dofinansowaniem

24 sierpnia 2017 r. Gmina Dębno podpisała umowę na dofinansowanie do budowy nowoczesnej hali sportowej w Dębnie. Środki na realizację tej inwestycji, w wysokości 4 milionów złotych, zostały przyznane naszej gminie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej.

III edycja konkursów Wójta Gminy Dębno

25.08.2017
III edycja konkursów Wójta Gminy Dębno

Po raz kolejny ogłaszane są konkursy przez Urząd Gminy Dębno – „Dębińskie Pasje” i „Dębowe Serce”. Celem konkursów jest docenienie i wyróżnienie mieszkańców naszej gminy, obdarzonych szczególną empatią, zaangażowanych w bezinteresowną pomoc innym ludziom lub przyczyniających się do promocji regionu poprzez realizację swoich pasji.

Zaproszenie na Dożynki Województwa Małopolskiego

22.08.2017
Zaproszenie na Dożynki Województwa Małopolskiego

Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oraz Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza zapraszają na XIX Dożynki Województwa Małopolskiego, które odbędą się 27 sierpnia 2017 r. w Bobowej. Szczegółowe informacje oraz plan obchodów znajdują się na załączonym plakacie.

KGW Biadoliny Szlacheckie w Krakowie

22.08.2017
KGW Biadoliny Szlacheckie w Krakowie

W Krakowie odbywają obecnie się 41. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. W dniach 10-27 sierpnia 2017 r. osoby odwiedzające Rynek Główny mogą obejrzeć występy i pokazy niezliczonych artystów oraz zespołów regionalnych z Polski i zagranicy. Do uczestnictwa w wydarzeniu została zaproszona również Gmina Dębno, którą na Targach reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Biadolin Szlacheckich.

Marek Łośko wśród najlepszych sołtysów Małopolski

21.08.2017
Marek Łośko wśród najlepszych sołtysów Małopolski

Sołtys Niedźwiedzy Marek Łośko zajął drugie miejsce w plebiscycie „Najlepszy Sołtys Małopolski”, organizowanym co roku przez Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów. Finał konkursu odbył się 12 sierpnia 2017 r. w Radogoszczy. Zwycięzcą tegorocznej edycji został sołtys Brzezinki w gminie Zabierzów Jan Szczepański, który odebrał nagrodę ufundowaną przez Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupę.

Gminne Dożynki w Dołach

21.08.2017
Gminne Dożynki w Dołach

W niedzielę 13 sierpnia 2017 r. odbyły się w naszej gminie dożynki. W tym roku gospodarzem uroczystości było sołectwo Doły. Obchody rozpoczęły się w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Porąbce Uszewskiej, gdzie odprawiona została Msza Święta dziękczynna za rolników i tegoroczne zbiory. Następnie mieszkańcy przeszli przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Łysej Góry do Amfiteatru w Dołach, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości.

Pamięć o Lotnikach Liberatora

18.08.2017
Pamięć o Lotnikach Liberatora

W ubiegły wtorek 15 sierpnia 2017 r. w Łysej Górze odbyła się uroczystość, upamiętniająca tragiczną śmierć załogi samolotu Liberator. Obchody po raz kolejny odbyły się pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej „Krakus”, Parafii Rzymskokatolickiej w Łysej Górze oraz Dębińskiego Centrum Kultury