GMINA

Rusza budowa budynku komunalnego w Dołach

11.07.2018
Rusza budowa budynku komunalnego w Dołach

Zakład Remontowo Budowlany BUDOLEX dokona rozbiórki istniejącego obiektu i przystąpi do budowy nowego budynku komunalnego na potrzeby społeczności lokalnej w Dołach. Samorząd już podpisał umowę z wykonawcą, który ma czas do końca października, aby uporać się z inwestycją.

Gmina Dębno realizuje kolejną inwestycje związaną z budową nowego chodnika

10.07.2018
Gmina Dębno realizuje kolejną inwestycje związaną z budową nowego chodnika

Aktualnie trwają prace przy budowie chodnika wraz z kanalizacją deszczową przy drodze powiatowej w miejscowości Biadoliny Szlacheckie. Zaczęto utwardzać podłoże pod kostkę brukową i montować krawężniki drogowe.

„Powitanie Lata” w Łysej Górze

6.07.2018
„Powitanie Lata” w Łysej Górze

W przedostatnią niedzielę czerwca w Łysej Górze odbył się tradycyjny festyn „Powitanie Lata” w amfiteatrze Krakus organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Łysej Górze oraz Dębińskie Centrum Kultury. Jak co roku na scenie wiele się działo.

Dalsze prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Łoniowej

5.07.2018
Dalsze prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Łoniowej

Trwa trzeci i ostatni etap rozbudowy Szkoły Podstawowej w Łoniowej. Prace inwestycyjne mają zakończyć się końcem sierpnia. Wartość prowadzonych prac przekracza milion złotych.

XXIII Międzynarodowy Turniej Rycerski "O Złoty Warkocz Tarłówny"

4.07.2018
XXIII Międzynarodowy Turniej Rycerski "O Złoty Warkocz Tarłówny"

W niedzielę, 1 lipca 2018 r. na zamku w Dębnie odbył się Międzynarodowy Turniej Rycerski  "O Złoty Warkocz Tarłówny".

Wśród zaproszonych grup rekonstrukcyjnych znaleźli się m.in. Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba, grupa Sarmata, grupa konna Xiążęca Drużyna, KGKK Art-Show, czeska grupa Memento Mori.

Rowerzyści zyskają nową trasę. Kolejna dotacja dla gminy Dębno

3.07.2018
Rowerzyści zyskają nową trasę. Kolejna dotacja dla gminy Dębno

Na terenie gminy Dębno będzie realizowany projekt: Zintegrowany produkt turystyczny Subregionu Tarnowskiego „Trasy Rowerowe Pogórza”. Dzięki niemu zostanie oznakowana trasa rowerowa od Sterkowca do Żerkowa, a także powstanie blisko dwukilometrowy odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż drogi „Dębno Przez Wieś”.

Sesja Absolutoryjna

3.07.2018
Sesja Absolutoryjna

W dniu 27 czerwca 2018 r. w sali narad Urzędu Gminy, odbyła się sesja Rady Gminy Dębno.

Radni podczas piątego posiedzenia w tym roku, po zapoznaniu się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie dotyczącą sprawozdania z wykonania budżetu za 2017 rok, jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Dębno z tytułu wykonania budżetu Gminy Dębno za 2017 rok.

Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie na odnawialne źródła energii

2.07.2018
Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie na odnawialne źródła energii

To kolejny krok w walce o czyste powietrze. Samorząd gminy Dębno uczestniczy w projekcie pn. ,,Partnerski projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla gmin województwa małopolskiego”, który znalazł się na pierwszym miejscu na liście projektów wybranych do dofinansowania w ramach działania 4.1. Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, poddziałanie 4.1.1. Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Festyn Solanki

Festyn Solanki

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski i Sołtys Woli Dębińskiej Grzegorz Przybyło wraz z Radą Sołecką zapraszają na Festyn Solanki, który odbędzie się w sobotę 7 lipca na stadionie sportowym LKS Orzeł Dębno w Woli Dębińskiej.

W programie między innymi występy Zespołów Wawele oraz Claudi.

Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej

26.06.2018
Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej

W niedzielę, 8 lipca 2018 r. na Stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbędzie się XXI Biesiada Agroturystyczna. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 od konkursu potraw domowych.

Następnie na scenie zaprezentuje się grupa kabaretowa z Wierzchosławic oraz z Biadolin Szlacheckich. Zobaczymy także lokalny zespół ludowy „Porąbcoki”, grupy śpiewacze „Niedźwiedzoki”, „Ocalić od zapomnienia” i „Dołowianie”.

[ poprzednia| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | następna ] stron: 233