GMINA

Kolejny etap przebudowy dróg zrealizowany

14.07.2017
Kolejny etap przebudowy dróg zrealizowany

W ostatnich dniach zakończono prace związane z dalszą przebudową dróg gminnych, położonych na terenie Gminy Dębno. Wyremontowane zostały następujące odcinki dróg: Łoniowa na działce nr 1202, Łysa Góra Zamieście, Maszkienice na Most, Porąbka Uszewska na Grotę i Łysa Góra Biała Droga. Zakres przeprowadzonych robót objął między innymi wykonanie nawierzchni asfaltowych, wyrównanie i wykonanie podbudowy, ścięcie poboczy i plantowanie terenu.

Gminna Spartakiada w Biadolinach Szlacheckich

11.07.2017
Gminna Spartakiada w Biadolinach Szlacheckich

W sobotę 8 lipca odbyła się kolejna edycja Gminnej Spartakiady Ludowych Klubów Sportowych o Puchar Wójta Gminy Dębno. Gospodarzem zawodów był LKS „Start 77” Biadoliny Szlacheckie, który w tym roku obchodzi 40-lecie swojego istnienia. Do sportowej rywalizacji zgłosiły się również kluby: LKS „Grom” Sufczyn, LKS „Kłos” Łysa Góra, LKS „Victoria” Porąbka Uszewska, LKS „Sokół” Maszkienice i LKS „Orzeł” Dębno.

Piękna Małopolska Wieś – Porąbka Uszewska wyróżniona

10.07.2017
Piękna Małopolska Wieś – Porąbka Uszewska wyróżniona

Samorząd Województwa Małopolskiego ogłosił wiosną tego roku rozpoczęcie kolejnej edycji konkursu pod nazwą „Niezwykła Małopolska Wieś 2017”. Rywalizacja, do której przystąpiły 43 sołectwa z całego województwa, odbyła się w dwóch kategoriach: „Nowatorska Małopolska Wieś” i „Piękna Małopolska Wieś”. Na wniosek Wójta Gminy Dębno, w kategorii „Piękna Małopolska Wieś” wyróżniona została Porąbka Uszewska.

XX Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej

7.07.2017
XX Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej

W ubiegły weekend na stadionie LKS „Victoria” Porąbka Uszewska odbyła się jubileuszowa, dwudziesta edycja Biesiady Agroturystycznej. Wśród zaproszonych gości obecni byli Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski i Starosta Brzeski Andrzej Potępa, którzy objęli wydarzenie honorowym patronatem.

Gminna Spartakiada LKS w Biadolinach Szlacheckich

Gminna Spartakiada LKS w Biadolinach Szlacheckich

W najbliższą sobotę na obiekcie sportowym LKS „Start 77” Biadoliny Szlacheckie odbędzie się Gminna Spartakiada Ludowych Klubów Sportowych o Puchar Wójta Gminy Dębno. Zawodnicy będą rywalizować w pięciu dyscyplinach. Oprócz piłki nożnej i siatkówki, rozegrane zostaną również konkurencje rekreacyjne: przeciąganie liny, rzut lotką do tarczy oraz rzut piłką do kosza.

Strefa Aktywności Gospodarczej w Woli Dębińskiej

Strefa Aktywności Gospodarczej w Woli Dębińskiej

Wójt Gminy Dębno zainicjował projekt utworzenia na terenie Woli Dębińskiej tak zwanej Strefy Aktywności Gospodarczej. Jest to wydzielony i przygotowany do inwestycji obszar, wyposażony w niezbędną do funkcjonowania infrastrukturę oraz układ komunikacyjny, który wychodzić będzie naprzeciw zapotrzebowaniom potencjalnych inwestorów. Utworzenie strefy ma na celu zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej naszej gminy, a w konsekwencji rozwój przedsiębiorczości i stworzenie nowych miejsc pracy.

Odnawialne źródła energii – zapisy osób zainteresowanych

Odnawialne źródła energii – zapisy osób zainteresowanych

Gmina Dębno przygotowuje się do wzięcia udziału w programie, którego celem będzie zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach indywidualnych. Wsparciem zostaną objęte projekty polegające na budowie, rozbudowie oraz przebudowie infrastruktury (w tym zakup niezbędnych urządzeń), mające na celu produkcję energii elektrycznej i cieplnej.

Święto Łopołki w Łoniowej

30.06.2017
Święto Łopołki w Łoniowej

W ostatni weekend czerwca 2017 r. odbyła się VIII edycja święta wsi Łoniowej, czyli Łopołki. Nazwa uroczystości wywodzi się od tradycyjnej sztuki wyplatania naczyń z łyka dębowego. Jednym z głównych celów organizowanego co roku wydarzenia jest zachowanie w pamięci mieszkańców lokalnych tradycji, które składają się na nasze kulturowe dziedzictwo.

„Powitanie Lata” w Łysej Górze

30.06.2017
„Powitanie Lata” w Łysej Górze

W minioną niedzielę 25.06.2017 r. w amfiteatrze Krakus w Łysej Górze odbyło się tradycyjne „Powitanie Lata”. Impreza współorganizowana przez OSP Łysa Góra oraz Dębińskie Centrum Kultury cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności, dla której przygotowano sporo atrakcji. Wśród zaproszonych gości byli między innymi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Starosta Brzeski Andrzej Potępa.

Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej

29.06.2017
Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej

W dniach 1-2 lipca 2017 r. na Stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbędzie się Biesiada Agroturystyczna. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na załączonym plakacie.

[ poprzednia| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | następna ] stron: 216

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin