GMINA

Pobiegną, aby uczcić 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

6.04.2018
Pobiegną, aby uczcić 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

Już mniej niż miesiąc został do V Dębińskiego Biegu po Flagę.

Wydarzenie odbędzie się 3 maja, a trasa biegaczy będzie wiodła przez Wolę Dębińską i Maszkienice. Start i meta biegu zlokalizowane będą przy Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej.

Obradowali gminni radni

4.04.2018
Obradowali gminni radni

W minioną środę w budynku Urzędu Gminy odbyła się II sesja Rady Gminy Dębno.

Radni podczas swojego drugiego posiedzenia w tym roku rozpatrzyli m.in. sprawozdanie z wysokości średnich zarobków nauczycieli w gminnych szkołach, przyjęli gminny program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz uchwałę dotyczącą podziału gminy Dębno na stałe okręgi wyborcze, ustalenia ich granic oraz liczby mandatów w poszczególnych okręgach.

Gminny etap VIII Turnieju Wiedzy Pożarniczej

3.04.2018
Gminny etap VIII Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W poniedziałek, 26 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej przeprowadzono gminne eliminacje w ramach Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do rywalizacji przystąpiło 28 uczestników zamieszkujących teren gminy Dębno. Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe (klasy I-VI), szkoły podstawowe (klasa VII), gimnazja (klasy II, III) oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Życzenia wielkanocne

30.03.2018
Życzenia wielkanocne

Szanowni Państwo,

Z okazji świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim Mieszkańcom Gminy Dębno zdrowia, pogody ducha, pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Niech Zmartwychwstanie napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Promesa dla Gminy Dębno

23.03.2018
Promesa dla Gminy Dębno

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wręczył wczoraj wójtowi gminy Dębno Wiesławowi Kozłowskiemu promesę na dofinansowanie zadań w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. W wydarzeniu uczestniczył również szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury Łukasz Smółka.

Dofinansowanie w ramach programu „Senior+”

16.03.2018
Dofinansowanie w ramach programu „Senior+”

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisano  umowy z samorządami, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Senior+”. W wydarzeniu udział wzięła wicepremier Beata Szydło, minister Elżbieta Rafalska oraz wiceminister Elżbieta Bojanowska. Gminę Dębno reprezentował wójt Wiesław Kozłowski.

Uczniowie uczyli się jeździć na nartach

Uczniowie uczyli się jeździć na nartach

Gmina Dębno zakończyła realizację projektu „Jeżdżę z głową”, w ramach którego zorganizowano wyjazdy dla 96 uczniów z klas III-IV szkół podstawowych.

W sumie projekt obejmował 9 szkół podstawowych z gminy Dębno. Blisko setka uczniów na przełomie lutego i marca nabywała umiejętności jazdy na nartach na stoku Jastrzębia w pobliżu Ciężkowic.

-   Każdy uczeń uczestniczył w 5-dniowej nauce jazdy. To w sumie 20 godzin zajęć pod opieką wykwalifikowanego instruktora – tłumaczy wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Tego typu projekt nie byłby możliwy, gdyby nie dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego, który dotuje program nauki jazdy na nartach dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Na szczęście pogoda dopisała, a dzieci miały wiele radości z szusowania na stoku. Spotkałem się z bardzo pozytywnymi opiniami ze strony opiekunów i rodziców. W projekcie uczestniczyły dzieci, które nie potrafiły jeździć, dlatego organizacja takich wyjazdów pozwoliła im na nabycie tych umiejętności.

Dzień kobiet z zespołem MONK

Dzień kobiet z zespołem MONK

W Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbyło się już tradycyjne spotkanie władz samorządowych z Mieszkankami gminy Dębno w dniu Ich święta. Gwiazdą tegorocznego wydarzenia był zespół MONK.

- Jest to już kolejne tematyczne spotkanie. Bardzo ważna w naszych działaniach jest integracja mieszkańców, tworzenie gminnej wspólnoty, ale również aktywizowanie różnych grup społecznych i włączanie ich w życie gminy – wyjaśnia wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Przedszkolaki świętują Dzień Kobiet

8.03.2018
Przedszkolaki świętują Dzień Kobiet

8 marca obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Kobiet. O święcie nie zapomnieli wychowankowie Publicznego Przedszkola w Woli Dębińskiej, którzy zgodnie z tradycją odwiedzili dziś Urząd Gminy Dębno, aby złożyć paniom życzenia z okazji ich święta.

Gmina Dębno pamiętała o Bohaterach

7.03.2018
Gmina Dębno pamiętała o Bohaterach

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w gminie Dębno rozpoczęły się 3 marca od złożenia wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą bohaterską postawę porucznika Kazimierza Rzepki (pseudonim ,"Ognik"). Natomiast po południu o godzinie 17.00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się spektakl pod tytułem "Wyklęci" przygotowany przez Młodzieżową Grupę Teatralną działającą przy DCK.

[ poprzednia| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | następna ] stron: 228