GMINA

Ogłoszenie Zarządu klubu HDK KRAKUS

18.05.2020
Ogłoszenie Zarządu klubu HDK KRAKUS

Klub Honorowych Dawców Krwi "KRAKUS" informuje, iż w związku z panującymi obostrzeniami związanymi z epidemią, nie odbędzie się akcja oddawania krwi planowana na Dzień Dziecka.

Więcej informacji w ogłoszeniu HDK "KRAKUS" :

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

18.05.2020
100. rocznica urodzin Jana Pawła II

18 maja br. obchodzimy 100. rocznicę urodzin naszego wielkiego rodaka Ojca Świętego  Jana Pawła II. Urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 roku, jako syn Karola Wojtyły i jego żony Emilii z Kaczorowskich. Święcenia kapłańskie otrzymał 1 listopada 1946 roku. Karol Wojtyła powołany został na głowę Stolicy Apostolskiej 16 października 1978 roku.

Kolejne wsparcie dla Gminy Dębno

15.05.2020
Kolejne wsparcie dla Gminy Dębno

Po raz kolejny Gmina Dębno otrzymała wsparcie finansowe w formie dotacji w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Gmina Dębno otrzymała w tym roku dotację w kwocie 8 320,00 zł.

Inauguracja projektu „Standardy obsługi inwestora w Małopolsce”

15.05.2020
Inauguracja projektu „Standardy obsługi inwestora w Małopolsce”

8 maja 2020 r., podczas spotkania on-line zorganizowanego przez Krakowski Park Technologiczny, został oficjalnie zainaugurowany projekt „Standardy obsługi inwestora w Małopolsce”. Jego celem jest podniesienie jakości świadczonych usług na rzecz przedsiębiorców zainteresowanych działalnością na terenie naszej gminy.

Maseczki trafiły do seniorów

12.05.2020
Maseczki trafiły do seniorów

W ubiegłym tygodniu, dzięki wsparciu jednostek OSP z Gminy Dębno, do seniorów od 60 – tego roku życia trafiło ponad 3 tysiące maseczek ochronnych sponsorowanych przez wójta - Wiesława Kozłowskiego.
Wójt Gminy Dębno dziękuje jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych za pomoc i za zaangażowanie w przeprowadzonej akcji.

Płyny dezynfekujące dla przedszkoli

8.05.2020
Płyny dezynfekujące dla przedszkoli

Po raz kolejny, dzięki wsparciu Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika, Gmina Dębno otrzymała kolejną transzę środków do dezynfekcji. Płyny do urzędu dostarczyła jednostka OSP z Woli Dębińskiej. Zostaną one rozdysponowane do poszczególnych placówek przedszkolnych z terenu gminy, które z dniem 7 maja br. w związku z II etapem znoszenia obostrzeń wznowiły swoją działalność.

4 maja Dzień Strażaka

4.05.2020
4 maja Dzień Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka, wszystkim druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Dębno, składam wyrazy szacunku i uznania. Być Strażakiem to niezwykłe wyzwanie, zaszczyt i obowiązek.  To trudna służba – odpowiedzialna i pełna wyrzeczeń, nieoceniona w walce z żywiołami.
Również w tym trudnym okresie, gdzie wszyscy zmagamy się z epidemią służba strażaków jest nieoceniona. Dziękuje za włączenie się w różnego rodzaju akcje mające na celu pomoc mieszkańcom.

Święto Konstytucji Trzeciego Maja

2.05.2020
Święto Konstytucji Trzeciego Maja

W tym roku przypada 229. rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

W maju 1791 r. - Sejm Czteroletni podczas żywiołowych obrad na Zamku Królewskim w Warszawie uchwalił Ustawę Rządową, która w naszej świadomości zapisała się jako Konstytucja Trzeciego Maja. Wtedy też Polska zyskała pierwszą w Europie, a drugą na świecie konstytucję, która po dziś dzień jest naszą chlubą.

Maseczki ochronne dla mieszkańców

30.04.2020
Maseczki ochronne dla mieszkańców

Informujemy, iż od poniedziałku 4 maja br. wszyscy mieszkańcy powyżej  60 roku życia otrzymają maseczkę zakupioną przez Wójta Gminy Dębno. W akcję dystrybucji maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy zaangażowali się pracownicy urzędu oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

30.04.2020
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

W dniu 2 maja obchodzimy w naszym kraju Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP w 2004 roku, aby propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach ojczystych, do których należą między innymi flaga i barwy Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień Flagi jest dla Polaków okazją do okazania przywiązania i szacunku dla barw narodowych. Pozwalają nam one identyfikować się z naszymi rodakami w kraju oraz za granicą, a także przypominają o szczególnie ważnych wydarzeniach w historii Polski.

[ poprzednia| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | następna ] stron: 264

Kapliczki Małopolski