GMINA

Spacer z historią w tle, czyli Łysa Góra i budowana ścieżka historyczna

4.03.2019
Spacer z historią w tle, czyli Łysa Góra i budowana ścieżka historyczna

Historia Łysej Góry związana jest m.in. z produkcją ceramiki wytwarzanej na szeroką skalę w czasach świetności Zakładu Ceramicznego „Kamionka”, którego wyroby były znane w całej Polsce. Obecnie już tylko nieliczne osoby pamiętają sposób wykonywania łysogórskiej ceramiki, a bez wątpienia jest to produkt lokalny, który należy ocalić od zapomnienia.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1.03.2019
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Z okazji przypadającego dziś Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który jest obchodzony w Polsce już po raz dziewiąty, przy pomnikach upamiętniających lokalnych bohaterów z terenu Gminy Dębno, delegacje złożyły kwiaty i znicze.

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu (…) Dzień 1 marca ustanawia się Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”1.

VI Sesja Rady Gminy Dębno

VI Sesja Rady Gminy Dębno

W środę, 27 lutego, odbyła się VI sesja Rady Gminy Dębno w kadencji 2018-2023, podczas której podjęto m.in. uchwały w sprawie:

- uchwalenia zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Dębno”,

- zmiany uchwały budżetowej Gminy Dębno na 2019 rok,

- zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Dębno na lata 2019-2032.

Zagospodarowanie terenu w centrum wsi Łoniowa

25.02.2019
Zagospodarowanie terenu w centrum wsi Łoniowa

W centrum wsi Łoniowa powstaje miejsce służące mieszkańcom do odpoczynku, a także do poprawy kondycji fizycznej.

W ramach inwestycji zostaną wykonane prace rozbiórkowe, wykonany zostanie chodnik oraz nawierzchnia trawiasta. Zostaną zamontowane urządzenia małej architektury, a także urządzenia sportowe, takie jak: motyl, prasa ręczna, prasa nożna, narciarz, orbitrek, stepper oraz wioślarz. Ponadto obok zostanie umieszczona tablica informacyjna.

Modernizacja obiektu infrastruktury rekreacyjnej w Porąbce Uszewskiej

21.02.2019
Modernizacja obiektu infrastruktury rekreacyjnej w Porąbce Uszewskiej

W Porąbce Uszewskiej trwają pracę przy modernizacji budynku infrastruktury rekreacyjnej zlokalizowanego przy boisku sportowym LKS Victoria.

Miejsce poświęcone pamięci Franciszka Mleczki

19.02.2019
Miejsce poświęcone pamięci Franciszka Mleczki

W Łysej Górze powstanie miejsce służące odpoczynkowi, rekreacji, które będzie także nawiązywać do lokalnej historii. Poświęcone zostanie Franciszkowi Mleczce – lokalnemu społecznikowi, posłowi na Sejm, współtwórcy tradycji wykonania ceramiki w Łysej Górze.

Nadzwyczajna sesja Rady Gminy Dębno

Nadzwyczajna sesja Rady Gminy Dębno

W poniedziałek, 11 lutego, w sali narad Urzędu Gminy Dębno odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Dębno. Była to V sesja w kadencji 2018-2023, podczas której podjęto uchwałę w sprawie powołania nowego Skarbnika Gminy Dębno oraz w sprawie przyjęcia zmiany Statutów Sołectw.

IV sesja Rady Gminy Dębno

1.02.2019
IV sesja Rady Gminy Dębno

W czwartek, 31 stycznia, odbyła się IV sesja Rady Gminy Dębno w kadencji 2018-2023, podczas której podjęto m.in. uchwały w sprawie:

- utworzenia Klubu Seniora+ w Sufczynie,

- projektu regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Dębno,

Uroczyste otwarcie Klubu Senior+ w Sufczynie

29.01.2019
Uroczyste otwarcie Klubu Senior+ w Sufczynie

W niedzielę, 27 stycznia 2019 r., w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie uroczyście otwarto Klub Senior+. Wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości, Sekretarz Stanu Józefę Szczurek-Żelazko, przedstawiciela Członka Zarządu Województwa Małopolskiego Marty Malec-Lech pana Józefa Wojnickiego, Przewodniczącego Rady gminy Dębno Piotra Maturę wraz z radnymi, Sekretarz Gminy Dębno Justynę Wójtowicz-Woda, Radnego Powiatu Brzeskiego Łukasza Przybyło, a także sołtysów z terenu gminy Dębno.

[ poprzednia| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | następna ] stron: 242