GMINA

Podsumowanie XII sesji Rady Gminy Dębno

31.10.2019
Podsumowanie XII sesji Rady Gminy Dębno

W dniu dzisiejszym w sali narad urzędu odbyło się XII posiedzenie Rady Gminy Dębno. Głównym punktem obrad było przedstawienie informacji o stanie realizacji zadań oświatowych gminy w roku szkolnym 2018/2019 oraz wybór ławników sądowych na kadencję 2020-2023.

„Był taki wrzesień”

31.10.2019
„Był taki wrzesień”

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Stowarzyszenie Muzykalni zapraszają na Wieczornicę Patriotyczną „Był taki wrzesień” w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Crushed Sounds BigBand. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 10 listopada 2019 r. o godz. 17:00 w Kościele pw. Św. Małgorzaty w Dębnie.

Start modernizacji drogi Sufczyn Rajsko

30.10.2019
Start modernizacji drogi Sufczyn Rajsko

Końcem ubiegłego tygodnia rozpoczęły się prace modernizacyjne drogi gminnej w Sufczynie. Aktualnie trwają prace przy budowie chodnika.

Zadanie wykonywane jest w ramach dotacji ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Rozpoczął się remont sali gimnastycznej w Porąbce Uszewskiej

29.10.2019
Rozpoczął się remont sali gimnastycznej w Porąbce Uszewskiej

W ubiegłym tygodniu pracownicy Przedsiębiorstwa Budowlano-Remontowo–Handlowego P.B.R rozpoczęli prace remontowe sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej.

Turniej Szachowy

29.10.2019
Turniej Szachowy

Zapraszamy do udziału w Otwartym Turnieju Szachowym, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, który odbędzie się w sobotę 9 listopada br.

Rozpoczęcie rozgrywek o godzinie 10:00.

Kolejne wyremontowane odcinki dróg

28.10.2019
Kolejne wyremontowane odcinki dróg

Pogodna, jesienna aura sprzyjała w realizacji kolejnych drogowych inwestycji. W ostatnim czasie modernizacji poddanych zostało sześć odcinków dróg gminnych.

Prace remontowe przeprowadzone zostały w Maszkienicach, Łoniowej oraz Niedźwiedzy.

Otwarte Dyktando o „Złote Pióro Gminy Dębno”

28.10.2019
Otwarte Dyktando o „Złote Pióro Gminy Dębno”

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Dębno do udziału w I Gminnym Dyktandzie organizowanym z okazji Święta Niepodległości, które odbędzie się w sobotę 9 listopada br. o godz. 15:00.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Wiesław Kozłowski.

Konkurs na hasło strategii „Małopolska 2030”

25.10.2019
Konkurs na hasło strategii „Małopolska 2030”

Zarząd Województwa Małopolskiego zaprasza do udziału w konkursie na hasło Strategii Rozwoju Województwa „Małopolska 2030”, najważniejszego dokumentu przygotowywanego przez samorząd województwa, który określi wizję rozwoju regionu w ciągu najbliższej dekady.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł. Propozycje można zgłaszać do dnia 18 listopada 2019 r. za pośrednictwem specjalnego formularza.

Święto patrona szkoły w Niedźwiedzy

22.10.2019
Święto patrona szkoły w Niedźwiedzy

W poniedziałek, 14 października br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy odbyły się uroczystości związane ze świętem patrona szkoły, połączone zostały one z obchodami Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowaniem uczniów klasy pierwszej.

Wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości dla OSP Niedźwiedza

22.10.2019
Wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości dla OSP Niedźwiedza

W poniedziałek, 21 października wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski wraz ze skarbnikiem gminy Barbarą Armatys w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości podpisali umowę dofinansowania zakupu pojazdu terenowego typu Quad dla potrzeb jednostki OSP Niedźwiedza.

Kwota pozyskanej na ten cel dotacji z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości wynosi niemal 30 tys. zł. To kolejne wsparcie dla strażaków ochotników w ostatnim czasie.

[ poprzednia| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | następna ] stron: 255