GMINA

OSP Dębno realizuje projekt z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

1.06.2018
OSP Dębno realizuje projekt z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

Miło nam poinformować, iż dzięki staraniom Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie udało się pozyskać dofinansowanie na realizację projektu o nazwie  „Ratowanie mamy we krwi - podniesienie kompetencji społecznych gwarancją bezpieczeństwa”.

IV sesja Rady Gminy Dębno

1.06.2018
IV sesja Rady Gminy Dębno

W dniu 29 maja 2018 r. w sali narad Urzędu Gminy odbyła się IV sesja Rady Gminy Dębno.

Radni podczas swojego czwartego posiedzenia w tym roku podjęli m.in. uchwałę w sprawie: zmiany Uchwały Nr V/280/2017 Rady Gminy Dębno z dnia 30 maja 2017 r. w sprawie określenia szczegółowych warunków udzielania pomocy dzieciom i młodzieży, form i zakresu tej pomocy oraz trybu postępowania w ramach „ Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży; zmiany uchwały budżetowej Gminy Dębno na 2018 rok oraz zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Dębno na lata 2018-2030.

Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty!

29.05.2018
Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty!

W Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej, miało miejsce uroczyste podsumowanie III edycji konkursu ekologicznego, którego organizatorem jest Wójt Gminy Dębno.

Konkurs „Miej zasady – segreguj odpady”, którego głównym celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej, a także promowanie idei segregacji śmieci, jako świadomego sposobu ochrony środowiska, odbywał się w czterech kategoriach.

Gminny Dzień Dziecka - Zaproszenie

Gminny Dzień Dziecka - Zaproszenie

Na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie już 3 czerwca zaplanowano moc atrakcji w związku z Gminnym Dniem Dziecka. Początek o godz. 15.

Liczne gry i konkursy dla dzieci, malowanie twarzy, warsztaty taneczne - to tylko niektóre z atrakcji czekające na najmłodszych mieszkańców gminy Dębno.

Bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Gminy Dębno na temat możliwości pozyskiwania środków unijnych

24.05.2018

Urząd Gminy Dębno, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają mieszkańców Gminy zainteresowanych pozyskiwaniem dotacji unijnych na konsultacje z pracownikiem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Dyżur konsultanta odbędzie się w Urzędzie Gminy, we wtorek 29 maja 2018r. w godzinach od 12:00 do 14:30.

OSP Wola Dębińska najlepsza!

OSP Wola Dębińska najlepsza!

Zwycięstwem druhów OSP Wola Dębińska zakończył się Turniej Piłki Nożnej OSP  o Puchar Wójta Gminy Dębno – Wiesława Kozłowskiego. W rozegranym na początku maja turnieju na obiekcie LKS „Jastrząb” Łoniowa, na drugim miejscu uplasowali się piłkarze-strażacy z OSP Niedźwiedza. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli strażacy z Jastwi.

Drużyny reprezentujące poszczególne jednostki OSP składały się tylko i wyłącznie z czynnych strażaków.

Piknik integracyjny na 120-lecie szkolnictwa w Łysej Górze

Piknik integracyjny na 120-lecie szkolnictwa w Łysej Górze

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łysej Górze serdecznie zaprasza mieszkańców Łysej Góry oraz gości na piknik integracyjny organizowany z okazji
120-lecia  szkolnictwa  w Łysej Górze pod honorowym patronatem  Starosty Brzeskiego oraz Wójta Gminy Dębno.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 27 maja 2018 r. na boisku sportowym przy ZSP w Łysej Górze.

Bogu na Chwałę, ludziom na pożytek

18.05.2018
Bogu na Chwałę, ludziom na pożytek

Za nami szczególne uroczystości gminnych obchodów Dnia Strażaka. W tym roku święto strażaków miało wyjątkowy charakter za sprawą jubileuszu 140-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Porąbce Uszewskiej. To właśnie tam gminne obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Grocie.

Następnie, po zakończeniu mszy, zaproszeni goście oraz wszyscy zainteresowani przeszli na plac, znajdujący się przy remizie w Porąbce Uszewskiej.

Duże inwestycje w szkole w Sufczynie

Duże inwestycje w szkole w Sufczynie

Publiczna Szkoła Podstawowa w Sufczynie zyska  nie tylko nowy wygląd, ale stanie się bardziej efektywna energetycznie. Do końca września placówka przejdzie gruntowną termomodernizację, a wartość prowadzonych prac sięgnie niemalże 700 tysięcy złotych.

Kolejna dotacja na drogi dla gminy Dębno

Kolejna dotacja na drogi dla gminy Dębno

Tym razem samorząd pozyskał dofinansowanie w wysokości 50% kosztów na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Dzięki pozyskanym środkom dwie drogi: w Dołach – „Biała Droga” oraz w Jaworsku – „Na Gaj” znacznie podniosą swój standard. Mowa w sumie o 1,5 km odcinku. Całkowita wartość zadania to prawie 160 tysięcy złotych.

[ poprzednia| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | następna ] stron: 231