Łoniowa gospodarzem Pierwszego Pikniku Ratownictwa Medycznego
08 maj 2024
Łoniowa gospodarzem Pierwszego Pikniku Ratownictwa Medycznego

W sobotę 4 maja 2024 roku przy Amfiteatrze Letnim w Łoniowej odbył się Pierwszy Piknik Ratownictwa Medycznego, Pożarniczego oraz Technicznego.

Wydarzenie to było nie tylko okazją do nauki i doskonalenia umiejętności pierwszej pomocy, ale również świetną okazją do integracji społeczności lokalnej. Uczestnicy mieli możliwość udziału w warsztatach praktycznych prowadzonych przez doświadczonych ratowników medycznych oraz zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie medycyny ratunkowej. Do dyspozycji był profesjonalny sprzęt, na którym każdy chętny miał możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

W trakcie wydarzenia odbył się również pokaz wykorzystania broni palnej oraz jej obsługi zorganizowany przez Braterstwo Broni Tobie Ojczyzno. Podczas prezentacji eksperci przedstawili zasady bezpiecznego korzystania z tego rodzaju uzbrojenia. Pokaz skupiał się na edukacji dotyczącej prawidłowego użytkowania broni, wyjaśniając zarówno aspekty praktyczne, jak i prawne związane z posiadaniem i używaniem broni palnej.

Dla najmłodszych uczestników pikniku zostały zorganizowane konkurencje sprawnościowe, podczas których można było wygrać upominki. Podczas pikniku odbywały się również występy wokalne w wykonaniu Lenki Kulas i Patrycji Kądziołki.

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem, nie tylko jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Jaworska, Woli Dębińskiej, Dołów, Łoniowej, Sufczyna oraz Rzezawy, ale także wśród lokalnej społeczności.

Organizatorem wydarzenia była OSP KSRG Łoniowa oraz Polska Fundacja Ratownictwa.

Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski i Powiat Brzeski, natomiast partnerami zostali Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Dębińskie Centrum Kultury.

Logo Małopolska