Głosuj na plac zabaw
25 maj 2011

Z bezpiecznego i funkcjonalnego placu zabaw dla dzieci już w przyszłym roku mogą cieszyć się mieszkańcy Woli Dębińskiej. Realizacja inwestycji zależeć będzie od aktywności mieszkańców gminy w interencie. Place fundowane przez firmę NIVEA Polska z okazji 100-lecia jubileuszu marki zostaną wybudowane w miejscowościach, na które padnie najwięcej głosów internautów.

Dbając o wizerunek marki NIVEA Polska ogłosiła akcję budowy 100 placów zabaw w całym kraju na 100-lecie marki. Lokalizację wskazują gminy przekazujące firmie teren pod budowę. NIVEA zobowiązuje się natomiast do zakupu i montażu urządzeń. Gotowe obiekty staną się potem własnością komunalną.

Gmina Dębno odpowiadając na ofertę firmy wskazała lokalizację pod planowany plac zabaw w Woli Dębińskiej. Nie bez przyczyny. Teren placu zabaw spełnia wymogi pod względem ilości nasłonecznienia, jednocześnie stwarza możliwość zaciemnienia roślinnością. Dotychczasowe zagospodarowanie terenu tj. pospolity zieleniec zlokalizowany jest w centrum miejscowości Wola Dębińska, w sąsiedztwie: boisk sportowych, osiedli domków jednorodzinnych, bloków, parkingu samochodowego oraz Urzędu Gminy Dębno. W odległości ok. 300m od działki znajduje się szkoła, do której uczęszcza prawie 400 uczniów. Budowa placu zabaw w centrum wsi poprawiłaby wizerunek miejscowości Wola Dębińska. Plac zabaw zlokalizowany w centrum miejscowości mógłby stać się miejscem integracji mieszkańców.

O tym, gdzie ostatecznie wybudowane zostaną place zabaw zadecyduje odbywające się w 4 etapach głosowanie, które trwać będzie od 6.06.2011r do 31.10.2011 r. W głosowaniu może brać udział każdy, kto zarejestruje się na stronie www.NIVEA.pl. Po zalogowaniu użytkownicy uzyskają możliwość codziennego oddania głosu na jedną, wybraną przez siebie lokalizację w specjalnie do tego utworzonym serwisie.

W zwycięskich lokalizacjach, na terenie minimum 250 mkw, wybudowane zostaną bezpieczne i funkcjonalne place zabaw.

Elementy wchodzące w skład placu zabaw to: 2 wieloelementowe zestawy zabawowe, 1 element sprawnościowy, 2 huśtawki, 2 bujaki sprężynowe, 1 karuzela, 1 piaskownica, 1 kosz na śmieci, 1 ławka, 1 regulamin placu zabaw.