GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Gmina Dębno po raz kolejny doceniona

Gmina Dębno po raz kolejny doceniona

12.06.2019
Gmina Dębno po raz kolejny doceniona

W poniedziałek, 10 czerwca w Zakopanem, odbyła się Gala Finałowa Konkursu #ekoLIDERZY, który od kilku lat organizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Głównym celem konkursu jest wyłonienie i uhonorowanie instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego w Małopolsce.  

W tym roku w kategorii #ekoGMINA, Gmina Dębno została uhonorowana nagrodą w wysokości 30 tysięcy złotych za działalność proekologiczną. Zostaliśmy docenieni za realizację inwestycji dotyczących budowy oraz rozbudowy kanalizacji sanitarnej na terenie gminy, a także za termomodernizację budynków przyczyniającą się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń i oszczędności energii. Oceniona pozytywnie została również nasza działalność dotycząca wymiany niskosprawnych źródeł energii.

- Gmina Dębno w trosce o wzrost bezpieczeństwa ekologicznego mieszkańców stale podejmuje się zadań mających na celu realny wpływ na poprawę i dbałość o środowisko naturalne. Bardzo cieszy nas fakt, że działania, których się podejmujemy są doceniane - powiedział Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dodając – Projekty, za realizację których zostaliśmy docenieni, wpłynęły na świadomość ekologiczną mieszkańców, stając się bodźcem do dbałości i ochrony środowiska i podejmowania własnych inicjatyw ekologicznych.

Gmina Dębno po raz kolejny doceniona
Gmina Dębno po raz kolejny doceniona
Gmina Dębno po raz kolejny doceniona

Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12