GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Książki zagościły na placu zabaw

Książki zagościły na placu zabaw

10.04.2019
Książki zagościły na placu zabaw

W Porąbce Uszewskiej, 10 kwietnia 2019 r., na placu zabaw została otwarta pierwsza w Gminie Dębno Plenerowa Biblioteka, która umożliwi udział mieszkańcom w ogólnoświatowej akcji znanej pod nazwą bookcrossing. Jest to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa, która zyskuje coraz większą popularność. Książki pozostawiane są w specjalnie przygotowanych miejscach, w których czytelnik może je znaleźć, zabrać ze sobą do domu, a po przeczytaniu znów przekazać dalej, pozostawiając w tym samym lub podobnym miejscu.

Inicjatorami powstania Plenerowej Biblioteki w Porąbce Uszewskiej byli: Danuta Łazarz Zastępca dyrektora DCK ds. bibliotek, Elżbieta Rzepa sołtys Porąbki Uszewskiej oraz Rada Sołecka. Na otwarciu obecni byli Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, przedstawiciele Gminnych Bibliotek, a także przedszkolaki z Porąbki Uszewskiej.

- Bookcrossing, to  ciekawy sposób na to, aby dzielić się literaturą, budować więź między czytelnikami,  to także skuteczny sposób integracji, ale również dobra zabawa, bo nigdy nie wiadomo, jakie książki będą na nas czekać w Plenerowej Bibliotece– mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dodając - Mamy również nadzieję, że miejsca takie, jak to w Porąbce Uszewskiej wpłyną na wzrost czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.


Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12