GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Strażacy z Łoniowej z nowym samochodem

Strażacy z Łoniowej z nowym samochodem

17.10.2018
Strażacy z Łoniowej z nowym samochodem

W niedzielę 14 października, w Łoniowej, odbyła się uroczystość związana z poświęceniem nowego samochodu strażackiego. Nie zabrakło również elementów związanych z upamiętnieniem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie zainaugurowała msza święta w miejscowym kościele, po której uczestnicy udali się pod Krzyż Grunwaldzki, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości.

Dzięki pozyskanym środkom pieniężnym z Ministerstwa Sprawiedliwości, gmina Dębno wyposażyła strażaków ochotników z Łoniowej w lekki samochód ratowniczy: Ford Ranger 3.T TDCi warty ćwierć miliona złotych. Podczas niedzielnych uroczystości nowe auto druhów z Łoniowej zostało poświęcone i oficjalnie przekazane do służby. 

- To piękny samochód. Mam nadzieję, że będzie częściej wykorzystywany do ćwiczeń, aniżeli do akcji ratunkowych. Dla samorządu kwestia podnoszenia poziomu bezpieczeństwa jest niezwykle ważna, dlatego każda złotówka zainwestowana w sprzęt i infrastrukturę OSP,  to pieniądze dobrze wydane - podkreślał wójt Gminy Dębno. 

Organizatorzy przygotowali również tego dnia program artystyczny nawiązujący do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w wykonaniu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łoniowej. Na tym uroczystości się nie zakończyły bowiem całe wydarzenie uświetnił koncert Orkiestry Dętej z Łysej Góry oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca „ŁONIOWIACY”.


Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12