GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » O gminie » Wydarzenia » Turniej rycerski na Zamku w Dębnie

Turniej rycerski na Zamku w Dębnie

20.09.2017
Turniej rycerski na Zamku w Dębnie

Co roku we wrześniu tereny wokół Zamku w Dębnie stają się miejscem średniowiecznych potyczek i pokazów rycerskiego kunsztu. Tak było również w ubiegłą niedzielę, podczas kolejnej edycji Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego „O Złoty Warkocz Tarłówny”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa i Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Rycerskie święto rozpoczęło się w samo południe na dziedzińcu zamkowym, gdzie organizatorzy powitali zaproszonych gości i wszystkich przybyłych. Pomimo jesiennej pogody, turniej przyciągnął do Dębna kilkuset turystów i miłośników historii z całego kraju i z zagranicy. Dla wielu z nich turniej był okazją do spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Najmłodsi chętnie korzystali ze specjalnie przygotowanych urządzeń do rozrywki. Głównym punktem dnia były jednak pokazy umiejętności rycerskich, zaprezentowane przez grupy rekonstrukcyjne z Polski, Węgier i Słowacji.

Zgromadzona wokół terenu dawnej fosy zamkowej publiczność miała okazję obejrzeć między innymi walki z wykorzystaniem broni białej i artylerii, zawody w strzelaniu z łuku i rzucaniu włócznią oraz pokazy sztuki jeździeckiej. Nie zabrakło również występów tanecznych i koncertu muzyki szkockiej w wykonaniu zespołu Pipes and Drums z Częstochowy. Całość widowiska dopełniał profesjonalny komentarz historyczny, dzięki któremu widzowie mieli zapewnioną nie tylko rozrywkę, ale i dostęp do wielu ciekawych informacji na temat średniowiecznych zwyczajów. Podczas turnieju była też możliwość zwiedzenia Zamku w Dębnie, gdzie obecnie znajduje się muzeum wnętrz zamkowych.


Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12