INWESTYCJE

Drukuj drukuj

Inwestycje w Gminie Dębno

Strona główna » Inwestycje w Gminie Dębno

Remont dróg gminnych

8.06.2016
Remont dróg gminnych

Ponad dwa kilometry dróg gminnych w Dębnie (Plebańska), Jastwi (Na Podlas) i Niedźwiedzy (Tekielówka Nowa Wieś i na Dudka) zostanie wyremontowanych do końca lipca. Do przetargu zgłosiło się pięciu oferentów. Już wkrótce będzie wiadomo, który z nich zostanie wykonawcą zadania.

Renowacja pomnika niepodległości

30.05.2016
Renowacja pomnika niepodległości

Kilka dni temu rozpoczęły się prace konserwatorskie przy pomniku niepodległości, który znajduje się w Dębnie. Liczący kilkadziesiąt lat postument jest zniszczony i popękany, a kamień, z jakiego wykonana jest figura Matki Bożej jest przebarwiony.

Nowy chodnik w Dębnie

27.05.2016
Nowy chodnik w Dębnie

Blisko 400 tysięcy złotych kosztować będzie budowa chodnika przy drodze gminnej „Dębno przez Wieś”. Prace wykona firma „Filar” z Bochni.

- Odcinek drogi „Dębno przez Wieś” codziennie pokonuje wielu mieszkańców, szczególnie dzieci uczęszczających do szkoły lub korzystających z miasteczka rowerowego i dorosłych udających się do kościoła. Sezon turystyczny rozpoczyna się w pełni, więc wszyscy odwiedzający zamek będą mogli dostać się do niego w bezpieczny sposób.  Droga jest nowowyremontowana a nowa infrastruktura zwiększy bezpieczeństwo. Już w czasie planowania tegorocznego budżetu zarezerwowaliśmy pieniądze na budowę chodnika - mówi Wójt Gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 

Nowe wiaty przystankowe

18.05.2016
Nowe wiaty przystankowe

Kilkadziesiąt tysięcy złotych kosztować będzie montaż dziewięciu wiat przystankowych, które już niedługo staną na terenie gminy Dębno. Zamontowane zostaną w miejscach, gdzie do tej pory pasażerowie pod gołym niebem  czekają na autobusy, czy busy. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku zamontowano już siedem wiat, z których podróżni są bardzo zadowoleni.

Remont remizy w Perle

13.05.2016
Remont remizy w Perle

W tym roku wykonany zostanie kolejny etap prac przy remoncie budynku remizy strażackiej w Perle. Strażacka siedziba od lat czekała na remont, który rozpoczął się dopiero w ubiegłym roku. -Do końca prac jeszcze daleko, bo mimo że budynek ładnie wygląda już na zewnątrz, w środku jest jeszcze wiele do zrobienia. W tym roku w remizie wykonana zostanie nowa instalacja centralnego ogrzewania, dalsze prace kontynuowane będą w latach następnych - mówi Wójt Gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

Budowa kanalizacji w Sufczynie

21.04.2016
Budowa kanalizacji w Sufczynie

Już za kilka miesięcy pozostali mieszkańcy Sufczyna Górnego i Sufczyna Zagórze będą mieć kanalizację. W ciągu ostatnich lat nastąpił stały wzrost liczby mieszkańców Sufczyna, w tej chwili sołectwo liczy ponad 2000 osób. Powstanie prawie kilometr nowej sieci.

 

Nowe witacze

19.04.2016
Nowe witacze

Za kilka miesięcy informacja o Gminie Dębno zostanie zwizualizowana na witaczach. Do końca kwietnia w Woli Dębińskiej zamontowany zostanie nowy pylon wskazujący dojazd do budynku gminy. Dodatkowo do końca roku w sześciu miejscowościach staną witacze, które będą miały około trzech metrów wysokości i metr szerokości.

Rozbudowa szkoły w Łoniowej

19.04.2016
Rozbudowa szkoły w Łoniowej

Już wkrótce poznamy Wykonawcę prac rozbudowy szkoły w Łoniowej. W tym roku wykonany zostanie pierwszy etap robót polegający na dobudowie nowej części szkoły i doprowadzenia jej do stanu surowego. W kolejnych etapach zaplanowano wykończenie i wyposażenie budynku.

Doposażenie Oddziałów Przedszkolnych w Gminie Dębno

31.12.2015
Doposażenie Oddziałów Przedszkolnych w Gminie Dębno

Zrealizowano projekt doposażenia Oddziałów Przedszkolnych, w tym placów zabaw, w miejscowościach na terenie gminy - Biadolinach Szlacheckich,  Jaworsku, Niedźwiedzy, Łysej Górze, Sufczynie i Dębnie. Zakres inwestycji obejmował dostosowanie i doposażenie łazienek, a także zakup  mebli, sprzętu AGD, zabawek, pomocy dydaktycznych i sprzętu elektronicznego dla szkół podstawowych i przedszkoli. Wymieniono również nawierzchnię i zakupiono wyposażenie na placach zabaw w Dębnie, Łysej Górze, Jaworsku i Sufczynie.

Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Maszkienicach

30.12.2015
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Maszkienicach

Ukończono rozbudowę oczyszczalni ścieków w Maszkienicach. Zrealizowany projekt miał na celu usprawnienie istniejącej infrastruktury i uzyskanie możliwości oczyszczania ścieków w ilości 500 m3 na dobę, z szansą zwiększenia do 750 m3 na dobę. Oprócz rozbudowy samej oczyszczalni, dobudowano również sieć kanalizacji grawitacyjnej, zmodernizowano przepompownię ścieków, zamontowano rurociąg przesyłowy tłoczny i wymieniono studnię wodomierzową.

[ poprzednia| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12