INWESTYCJE

Rozbudowa sieci oświetlenia

12.08.2016
Rozbudowa sieci oświetlenia

Zakończono inwestycje dotyczące rozbudowy sieci oświetlenia w miejscowościach na terenie Gminy Dębno. Nowe lampy zostały zamontowane na już istniejących słupach przesyłowych, na odcinkach o łącznej długości 3,5 km.

Inwestycja została zrealizowana w ramach umowy na świadczenie usługi oświetlenia drogowego. Wykonawcą prac była spółka Tauron Dystrybucja.

Chodnik w Dębnie już gotowy

10.08.2016
Chodnik w Dębnie już gotowy

Zakończono budowę chodnika przy drodze gminnej „Dębno Przez Wieś”, która prowadzi między innymi do zamku, kościoła i na parafialny cmentarz. W ramach projektu wykonano również szereg prac związanych z modernizacją terenów przy jezdni. Położony chodnik z kostki brukowej ma długość 424 metry, z kanalizacją deszczową długości 185 m.

Zakończono przebudowę kolejnych dróg

9.08.2016
Zakończono przebudowę kolejnych dróg

W dniu dzisiejszym podpisany został protokół odbioru inwestycji, związanej z modernizacją i remontem czterech dróg na terenie Gminy Dębno. Zakończone prace drogowe dotyczyły odcinków: Dębno-Plebańska, Jastew na Podlas, Niedźwiedza na Dudka i Tekielówka-Nowa Wieś. W ramach inwestycji odbudowano łącznie 1345 metrów dróg.

Nowe wiaty już stoją

2.08.2016
Nowe wiaty już stoją

Zakończono montaż dziewięciu wiat przystankowych, zaplanowanych do wykonania w bieżącym roku kalendarzowym. Dwie z nich zostały sfinansowane z funduszu sołeckiego, a pozostałe ze środków własnych budżetu Gminy Dębno. Wiaty stoją w Biadolinach Szlacheckich, Dębnie, Maszkienicach, Jaworsku, Dołach, Perle i Sufczynie. Zamontowano je w miejscach, gdzie do tej pory pasażerowie komunikacji publicznej narażeni byli na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych.

Plac w Niedźwiedzy już gotowy

25.07.2016
Plac w Niedźwiedzy już gotowy

Gotowy jest już plac zabaw dla dzieci w Niedźwiedzy. Dzieci mają miejsce, gdzie mogą spędzać wolny czas. Zabawa i korzystanie z urządzeń doskonale wpływa na ich rozwój psychofizyczny. Wszystkie zamontowane w Niedźwiedzy urządzenia są bezpieczne i mają wymagane atesty. Maluchy mają do swojej dyspozycji zestaw zabawowy, w skład którego wchodzą wieże, pomosty, tunele, zjeżdżalnie, sklepik z liczydłem, balustradę kółko-krzyżyk oraz zestaw sprawnościowy, zawierający sześć różnych elementów np. ścianę wspinaczkową czy drabinkę linową. Plac zabaw został również wyposażony w sklepik wraz z tablicą do rysowania.

Zakończono prace w Perle

8.07.2016
Zakończono prace w Perle

Zakończyły się zaplanowane na ten rok prace w budynku remizy strażackiej w Perle, w którym została wymieniona sieć centralnego ogrzewania. Zadanie  kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych. Już teraz siedziba strażaków wygląda jak nowa, a po wykonanej w ubiegłym roku termomodernizacji, budynek zmienił się nie do poznania.

Renowacja pomnika niepodległości

30.05.2016
Renowacja pomnika niepodległości

Kilka dni temu rozpoczęły się prace konserwatorskie przy pomniku niepodległości, który znajduje się w Dębnie. Liczący kilkadziesiąt lat postument jest zniszczony i popękany, a kamień, z jakiego wykonana jest figura Matki Bożej jest przebarwiony.

Nowe wiaty przystankowe

18.05.2016
Nowe wiaty przystankowe

Kilkadziesiąt tysięcy złotych kosztować będzie montaż dziewięciu wiat przystankowych, które już niedługo staną na terenie gminy Dębno. Zamontowane zostaną w miejscach, gdzie do tej pory pasażerowie pod gołym niebem  czekają na autobusy, czy busy. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku zamontowano już siedem wiat, z których podróżni są bardzo zadowoleni.

Remont remizy w Perle

13.05.2016
Remont remizy w Perle

W tym roku wykonany zostanie kolejny etap prac przy remoncie budynku remizy strażackiej w Perle. Strażacka siedziba od lat czekała na remont, który rozpoczął się dopiero w ubiegłym roku. -Do końca prac jeszcze daleko, bo mimo że budynek ładnie wygląda już na zewnątrz, w środku jest jeszcze wiele do zrobienia. W tym roku w remizie wykonana zostanie nowa instalacja centralnego ogrzewania, dalsze prace kontynuowane będą w latach następnych - mówi Wójt Gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

Doposażenie Oddziałów Przedszkolnych w Gminie Dębno

31.12.2015
Doposażenie Oddziałów Przedszkolnych w Gminie Dębno

Zrealizowano projekt doposażenia Oddziałów Przedszkolnych, w tym placów zabaw, w miejscowościach na terenie gminy - Biadolinach Szlacheckich,  Jaworsku, Niedźwiedzy, Łysej Górze, Sufczynie i Dębnie. Zakres inwestycji obejmował dostosowanie i doposażenie łazienek, a także zakup  mebli, sprzętu AGD, zabawek, pomocy dydaktycznych i sprzętu elektronicznego dla szkół podstawowych i przedszkoli. Wymieniono również nawierzchnię i zakupiono wyposażenie na placach zabaw w Dębnie, Łysej Górze, Jaworsku i Sufczynie.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | następna ]