INWESTYCJE

Prace remontowe przy drogach gminnych

20.10.2016
Prace remontowe przy drogach gminnych

Niedawno zakończone zostały prace remontowe na drogach gminnych w Niedźwiedzy, Łoniowej i w Maszkienicach. Roboty drogowe w ramach zrealizowanych inwestycji wykonały dwie firmy: Trans-Bet z Gnojnika oraz Road Systems ze Skrzyszowa.

Nowy plac zabaw w Porąbce Uszewskiej

18.10.2016
Nowy plac zabaw w Porąbce Uszewskiej

W tym tygodniu zakończyły się prace przy doposażeniu placu zabaw, położonego przy przedszkolu w Porąbce Uszewskiej. Istniejące wcześniej w tym miejscu urządzenia, z powodu złego stanu technicznego, zostały zdemontowane. To już trzeci w tym roku – po Maszkienicach i Niedźwiedzy – doposażony obiekt tego typu na terenie naszej gminy.

Nowe witacze już stoją

12.10.2016
Nowe witacze już stoją

W Gminie Dębno ustawione zostały tablice promocyjno-informacyjne, czyli tak zwane witacze. Zadaniem tych ponad trzymetrowych znaków jest informowanie kierowców o wjeździe na teren gminy i zachęcenie ich do powrotu. Sześć nowych witaczy zostało zamontowanych na działkach w Jastwi, Jaworsku, Maszkienicach, Niedźwiedzy, Sufczynie i Woli Dębińskiej.

Prace remontowe w budynkach szkół

2.09.2016
Prace remontowe w budynkach szkół

Okres wakacyjny to tradycyjnie czas przeprowadzania remontów w budynkach szkół. Również w tym roku udało się przeprowadzić modernizację placówek szkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dębno. W ubiegłym tygodniu, w budynku Zespołu Szkolno‑Przedszkolnego w Dębnie wykonano wewnętrzną instalację hydrantową. Celem inwestycji było dostosowanie szkoły do obowiązujących norm i przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej budynków

Gotowy plac zabaw w Maszkienicach

22.08.2016
Gotowy plac zabaw w Maszkienicach

Nasza gmina inwestuje w rozwój najmłodszych. Po doposażeniu placu zabaw w Niedźwiedzy w ubiegłym miesiącu, wczoraj odebrano inwestycję związaną z powstaniem podobnego obiektu przy budynku szkoły w Maszkienicach.

Wyposażenie nowego placu zabaw jest bardzo różnorodne. Główną część obiektu stanowi zestaw zabawowy z wieżami, urządzeniami do wspinaczki i podciągania oraz zjeżdżalnią.

Rozbudowa sieci oświetlenia

12.08.2016
Rozbudowa sieci oświetlenia

Zakończono inwestycje dotyczące rozbudowy sieci oświetlenia w miejscowościach na terenie Gminy Dębno. Nowe lampy zostały zamontowane na już istniejących słupach przesyłowych, na odcinkach o łącznej długości 3,5 km.

Inwestycja została zrealizowana w ramach umowy na świadczenie usługi oświetlenia drogowego. Wykonawcą prac była spółka Tauron Dystrybucja.

Chodnik w Dębnie już gotowy

10.08.2016
Chodnik w Dębnie już gotowy

Zakończono budowę chodnika przy drodze gminnej „Dębno Przez Wieś”, która prowadzi między innymi do zamku, kościoła i na parafialny cmentarz. W ramach projektu wykonano również szereg prac związanych z modernizacją terenów przy jezdni. Położony chodnik z kostki brukowej ma długość 424 metry, z kanalizacją deszczową długości 185 m.

Zakończono przebudowę kolejnych dróg

9.08.2016
Zakończono przebudowę kolejnych dróg

W dniu dzisiejszym podpisany został protokół odbioru inwestycji, związanej z modernizacją i remontem czterech dróg na terenie Gminy Dębno. Zakończone prace drogowe dotyczyły odcinków: Dębno-Plebańska, Jastew na Podlas, Niedźwiedza na Dudka i Tekielówka-Nowa Wieś. W ramach inwestycji odbudowano łącznie 1345 metrów dróg.

Nowe wiaty już stoją

2.08.2016
Nowe wiaty już stoją

Zakończono montaż dziewięciu wiat przystankowych, zaplanowanych do wykonania w bieżącym roku kalendarzowym. Dwie z nich zostały sfinansowane z funduszu sołeckiego, a pozostałe ze środków własnych budżetu Gminy Dębno. Wiaty stoją w Biadolinach Szlacheckich, Dębnie, Maszkienicach, Jaworsku, Dołach, Perle i Sufczynie. Zamontowano je w miejscach, gdzie do tej pory pasażerowie komunikacji publicznej narażeni byli na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych.

Plac w Niedźwiedzy już gotowy

25.07.2016
Plac w Niedźwiedzy już gotowy

Gotowy jest już plac zabaw dla dzieci w Niedźwiedzy. Dzieci mają miejsce, gdzie mogą spędzać wolny czas. Zabawa i korzystanie z urządzeń doskonale wpływa na ich rozwój psychofizyczny. Wszystkie zamontowane w Niedźwiedzy urządzenia są bezpieczne i mają wymagane atesty. Maluchy mają do swojej dyspozycji zestaw zabawowy, w skład którego wchodzą wieże, pomosty, tunele, zjeżdżalnie, sklepik z liczydłem, balustradę kółko-krzyżyk oraz zestaw sprawnościowy, zawierający sześć różnych elementów np. ścianę wspinaczkową czy drabinkę linową. Plac zabaw został również wyposażony w sklepik wraz z tablicą do rysowania.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | następna ]